iOS 18 بزرگترین به‌روزرسانی تاریخ آیفون خواهد بود: جنگ بر سر هوش مصنوعی

iOS 18 بزرگترین به‌روزرسانی تاریخ آیفون، با محوریت هوش مصنوعی و پشتیبانی RCS

اپل در رویداد WWDC 2024 در ماه ژوئن، علاوه بر به‌روزرسانی‌های سیستم عامل‌های اپل واچ، آیپد و مک، از iOS 18 نیز رونمایی خواهد کرد. با این حال، به گفته تحلیلگران، به‌روزرسانی iOS 18 با در نظر گرفتن ویژگی‌های هیجان‌انگیزی که قرار است معرفی شود، به عنوان مهم‌ترین به‌روزرسانی آیفون شناخته می‌شود.

به‌روزرسانی آیفون

مارک گورمن، تحلیلگر برجسته، در آخرین خبرنامه Power On خود بیان کرده است که iOS 18 می‌تواند بزرگترین به‌روزرسانی آیفون از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۰۷ باشد. این سیستم عامل در کنار watchOS 18، iPadOS 18 و macOS 15 در رویداد WWDC 2024 معرفی خواهد شد. اگرچه برخی از ویژگی‌های اصلی iOS 18 از قبل مشخص شده‌اند، اما اطلاعات بیشتر در ماه‌های آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.

پیش از این گزارش شده بود که اپل در نهایت قصد دارد ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای آیفون در نظر بگیرد. این شرکت در زمینه ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد روی آیفون نسبت به رقبا عقب‌تر است و ممکن است iOS 18 به‌روزرسانی‌ای باشد که همه چیز را تغییر دهد. پیش از این گزارش شده بود که این شرکت روی مدل زبان بزرگ خود مشابه ChatGPT کار می‌کند. در حالی که ممکن است کاربرد آن یکسان نباشد، انتظار می‌رود این فناوری به عنوان بخشی از ویژگی‌های iOS معرفی شود.

پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر حضور گسترده ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در iOS 18 برای برنامه‌هایی مانند Notes، Messages، Siri و موارد دیگر وجود داشت. در حالی که جزئیات دقیق در این مرحله کمیاب هستند، گمان می‌رود که سیری امسال یکی از بزرگترین ارتقاء‌های ویژگی را دریافت کند. همچنین شایعاتی وجود داشت که با انتشار iOS 18، ویژگی‌های هوش مصنوعی در دسترس نخواهند بود، زیرا این شرکت تا پایان سال به‌روزرسانی دیگری را منتشر خواهد کرد. به طور بالقوه، ممکن است خط تولید آیفون ۱۶ تغییرات سخت‌افزاری را برای تقویت ویژگی‌های هوش مصنوعی روی دستگاه به نمایش بگذارد.

به‌روزرسانی iOS 18

علاوه بر هوش مصنوعی، iOS 18 شامل تغییر قابل توجه دیگری برای آیفون نیز خواهد بود. این شرکت سرانجام شکست را پذیرفته و پشتیبانی RCS را برای دستگاه‌های خود به کار گرفته است. گوگل مدتی است که اپل را برای گنجاندن پشتیبانی RCS روی آیفون تحت فشار قرار داده است، زیرا این استاندارد مزایای مختلفی نسبت به استاندارد فعلی ارائه می‌دهد. این شرکت سال‌ها طول کشید تا پشتیبانی از RCS را بپذیرد، زیرا iMessage همان عملکرد را از طریق اینترنت ارائه می‌داد. اکنون، RCS می‌تواند به گوشی‌های آیفون و اندروید اجازه دهد تا بهتر با هم ارتباط برقرار کنند و در عین حال عملکردهای پیشرفته‌ای را در هر دو طرف ارائه دهند.

به عنوان مثال، با پشتیبانی RCS در iOS 18، آیفون می‌تواند عکس‌ها و ویدیوهای با کیفیت بالا، پیام‌های صوتی، نشانگرهای تایپ، رسیدهای خوانده شده، رمزگذاری بهتر و موارد دیگر را ارسال کند. کاربران در نهایت می‌توانند تجربه‌ای به سبک iMessage را روی اندروید داشته باشند. با این حال، جزئیات برنامه‌ریزی کمیاب است زیرا این شرکت با گوگل برای اجرای تغییرات همکاری می‌کند.

همانطور که گفته شد، اپل iOS 18 را در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود در اواخر سال جاری معرفی خواهد کرد. این شرکت ویژگی‌های دیگری را که در به‌روزرسانی آیفون ارائه می‌شود، در این رویداد به اشتراک خواهد گذاشت. به طور بالقوه، این شرکت می‌تواند تغییرات بصری را نیز به پلتفرم معرفی کند، اما در حال حاضر هیچ جزئیاتی در دسترس نیست. ما به محض در دسترس بودن اطلاعات بیشتر، جزئیات بیشتری را در این باره به اشتراک خواهیم گذاشت.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.