۱ آوریل، تاریخچه ۴۸ ساله شرکت اپل را شکل داد: برندی که برای همیشه صنعت تکنولوژی را عوض کرد!

۱ آوریل، تاریخچه ۴۸ ساله شرکت اپل را شکل داد: برندی که برای همیشه صنعت تکنولوژی را عوض کرد!

آغاز این داستان پرمهیج در لوس آلتوس، کالیفرنیا، در کریست درایو، خانه والدین استیو جابز بود. با توجه به شرکتی تریلیون دلاری که امروزه وجود دارد، باور این موضوع سخت است که برخی از تاجران مشتاق تصمیم گرفتند که یک سرمایه گذاری را از ابتدایی ساده شروع کنند و خلاقیت و مهارت خود را بر ایجاد مشهورترین شرکت های جهان متمرکز داشته باشند.

۱ آوریل، سالگرد تولد تاریخچه ۴۸ ساله شرکت اپل می باشد و نمی توان انکار کرد که Apple چشم انداز تکنولوژی را که امروز در آن زندگی می کنیم متحول کرده است. بسیاری از مردم بر این باورند که این شرکت در هر حوزه مربوط به لوازم الکترونیکی که شامل تلفن های هوشمند گرفته تا هدست های واقعیت افزوده و رایانه های قابل حمل دارای جایگاه ویژه‌ای نسبت به رقبای خود می باشد.

جرئیات موففیت ها و شکست های تاریخچه ۴۸ ساله شرکت اپل

در حالی که دیگران در حال طوفان فکری کارهای خود بودند، استیو جابز و استیو وزنیاک برای ایجاد راه حل های محاسباتی پیشگامانه برای کاربر نهایی همکاری بزرگی کردند. اپل مجبور شد درس‌های زیادی در مورد یک شرکت موفق بیاموزد، زیرا توسط افراد نابالغ تأسیس شده بود و یک شرکت اولیه بود.

اگرچه اولین محصول در طول تاریخچه ۴۸ ساله شرکت اپل، مدل Apple-1 با فروش ۵۰ دستگاه موفقیت آمیز بود، اما درس های زیادی برای آموختن وجود داشت. در طول ارائه اولین مدل توسط جابز به Paul Terrel، مالک Byte Shop در آن زمان، هدف او ارائه مادربردها و کیت هایی بود که توسط تکنسین ها برای ایجاد یک کامپیوتر مونتاژ شوند.

با این حال، در پایان، جابز مجبور شد استراتژی تجاری اپل را تغییر دهد تا با تمایل ترل برای عرضه دستگاه‌های مونتاژ شده به عنوان رایانه‌های مستقل به بازار برسد، و شرکت شروع به تمرکز بر فروش رایانه‌های از پیش ساخته شده به مصرف‌کنندگان کرد.

طبیعتاً اینها تنها آغازی برای تسلط تدریجی اپل بر سایر بازارها بود. اما مانند رقبای خود، اپل نیز با مشکلات جدی روبرو شد و در یک مقطع زمانی این شرکت به دلیل ضررهای نقدی هنگفت در آستانه ورشکستگی قرار گرفت. اما پس از اینکه جابز یک بار دیگر سکان هدایت را به دست گرفت، اپل را به دریاهای با ثبات تر هدایت کرد و در سال ۲۰۰۷ از دستگاه های پیشگامانه ای از جمله آی پاد، مک بوک و آیفون رونمایی کرد که امروزه از نظر درآمد در همه دسته های محصولات پیشرو است.

در سال ۲۰۲۴، اپل درآمدی حدود ۱۱۹.۶ میلیارد دلار برای سه ماهه اول کسب و کار خود گزارش کرد که در مقایسه با درآمدهای چهل سال قبل این شرکت، رقم خیره کننده ای می باشد. متأسفانه، جابز از زمانی که در سال ۲۰۱۱ درگذشت، نتوانست وضعیت کنونی یک تریلیون دلاری شرکت را ببیند، اما میراثی غیرمنقول در تاریخچه ۴۸ ساله شرکت اپل از خود به جای گذاشت که در حال حاضر توسط جانشین او، تیم کوک، در حال انجام است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.