شوک بزرگ به خریداران ساینا تحویلی ۱۴۰۲

شوک بزرگ به خریداران ساینا در حالتی عنوان شده‌ است مشتریان ساینا اعلام کردند سایپا در تحویل تین مدل تاخیر داشته است.

خودروسازان دولتی با گروگان گرفتن پول مردم، مشتریان را به تحمل شرایط عجیب وادار میکند و هیچ دستگاه نطارتی هم پاسخگو نیست.

این شوک بزرگ به خریداران ساینا چیست؟

بدعهدی خودروسازان تمامی ندارد و متقاضیان سامانه یکپارچه میگویند خودروسازان دولتی از قرارداد تخطی کرده و مشتریان را در شرایط سخت قرار میدهند. در این شرایط نیز هیچ نهادی به فکر حقوق مردم نیست.

شوک بزرگ به خریداران ساینا

یکی از مخاطبین درخصوص مشکل خود نوشت: سلام، اسفند ماه سال ۱۴۰۱ در پیش فروش شرکت سایپا ویژه عید مبعث برای خرید ساینا اس دوگانه، تحویل ۹ ماهه موعد تحویل دی ۱۴۰۲، ثبت نام و مبلغ ۱۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان که در آن زمان بیش از ۷۵ درصد مبلغ کل خودرو بود را پرداخت کردم.

وی در ادامه نوشت: متاسفانه این خودرو با تاخیر سه ماهه در تاریخ ۹ اسفند ۱۴۰۲ به دستم رسید که عملا با نزدیک شدن به تحویل سال نو با افت مدل و کاهش قیمت مواجه شد.

این مخاطب تاکید کرد: شرکت سایپا هیچ جریمه ای بابت تاخیر در تحویل این خودرو پرداخت نکرد و فقط یک جریمه ناچیز یک ماهه به دلیل تاخیر در ارسال دعوتنامه به مبلغ یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان بر روی دعوتنامه تکمیل وجه اعمال کرد. این در حالی است که جریمه تاخیر طبق بند قرار داد، ۱۴ درصد سود مشارکت + ۱۲ درصد جریمه تاخیر سالیانه است.

وی در جزئیات شوک بزرگ به خریداران ساینا افزود: بعد از تحویل خودرو متوجه حذف آپشن های این خودرو با توجه به کاتالوگ زمان ثبت نام شدم که از مهمترین موارد می توان به حذف ریموت تاشو، نصب کیلومتر تیبایی به جای صفحه کیلومتر جدید و نداشتن کامپیوتر سفری، سنسور باران، شیر برقی گاز و سیستم ضد سرقت اشاره کرد که برای نصب سیستم ضد سرقت با اینکه در کاتالوگ این محصول قید شده بود، مبلغ ۲ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان اضافه بر روی فاکتور این خودرو اعمال کرد.

این مخاطب گفت: با توجه به پرداخت مبلغ اولیه در زمان ثبت نام که ۷۵ درصد مبلغ خودرو را شامل می شود و با توجه به مصوبه ۴۷۳ شورای رقابت و افزایش ۴۲ درصدی قیمت کارخانه ی این محصول در سال جدید این درصد افزایش باید به آورده دوم پرداختی این محصول اعمال می شد که نه تنها سایپا سود مشارکت ۱۴ درصدی من را حذف کرد، بلکه مصوبه ۴۷۳ شورای رقابت را به هیج وجه به درستی برای مبلغ این خودرو اعمال نکرد و قیمت تمام شده این محصول را بر روی فاکتور ۲۵۴ میلیون حساب کرد. به گفت وی این موضوع شوک بزرگ به خریداران ساینا بود.

حال باید دید با اعتراض مشتریان، آیا وزارت صمت یا سازمان‌های دیگر چاره‌ای برای شوک بزرگ به خریداران ساینا و دیگر محصولات خواهند اندیشید یا نه؟

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.