شرط پلاک‌گذاری خودروهای وارداتی در کیش چیست؟

شرط پلاک‌گذاری خودروهای وارداتی در کیش چیست؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کیش، مهدی ذوقی روز پنجشنبه در برنامه خبری با اشاره به وارد شدن ۱۰۰ دستگاه خودروی سواری هیبریدی به کیش، گفت: خودرو‌های وارداتی پس از گذراندن تشریفات استاندارد‌های ۸۵ گانه خودرویی به زودی پلاک خواهند شد.

وی بیان داشت: مصوبه هیئت وزیران به عنوان خط مشی واردات خودرو در کشور است و براساس این مصوبه مناطق آزاد کشور مجوز واردات خودرو‌های سواری هیبریدی و برقی را دارند.

شرط پلاک‌گذاری خودروهای وارداتی در کیش چیست؟

مدیر توسعه تجارت و امور گمرکی منطقه آزاد کیش با تاکید بر رعایت عدالت در صدور مجوز واردات خودرو، خاطرنشان کرد: افراد حقیقی و حقوقی با دارا بودن مجوز‌های اعتبارسنجی مالی، مجوز اقتصادی و مسئولیت پذیری در انجام تعهدات می‌توانند مجوز واردات خودرو را دریافت کنند.

ذوقی در خصوص ایجاد ایستگاه شارژ و ارائه خدمات به خودروها هیبریدی، گفت: برای ایجاد ایستگاه شارژ و ارائه خدمات و ساخت باطری خودرو‌ها با شرکت‌های دانش بنیان مراحل مقدماتی اجرای کار انجام شده است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای بازار کیش برای واردات خودرو، گفت: ازمه ثبت سفارش خودروها، تخصیص سهمیه ارزی مناطق آزاد و منطقه آزاد کیش است.

این مقام مسوول ابراز داشت: خودرو‌های وارداتی به کیش تولید شرکت تویوتا و در مدل‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ هستند که در ناوگان حمل و نقل عمومی و به افراد حقیقی عرضه خواهند شد.

شرط پلاک‌گذاری خودروهای وارداتی در کیش چیست؟

ذوقی با اشاره به مشوق‌های در نظر گرفته برای واردات خودرو در کیش، گفت: با نگاه ویژه هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش برای تشویق بازرگانان، افراد حقیقی و حقوقی ۵ درصد تعرفه واردات برای واردات خودرو‌های افراد حقیقی و حقوقی در نظر گرفته شده است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.