اسنپدراگون X الیت با هوش مصنوعی غیر قابل شکست شد! 

اسنپدراگون X الیت با هوش مصنوعی غیر قابل شکست شد! 

Qualcomm در ۲۸ می با رونمایی از نتایج بنچمارک چشمگیر، قدرت هوش مصنوعی پردازنده جدید خود، اسنپدراگون X الیت را به رخ کشید. NPU Hexagon X1E-80-100 این پردازنده در تست هوش مصنوعی UL Procyon به امتیاز ۱۷۸۷ دست یافت که به طور قابل توجهی از امتیازات رقبای خود، M3 (با ۸۹۸ امتیاز) و Ultra 7 155H (با ۴۸۰ امتیاز) پیشی می‌گیرد.

 

عملکرد برتر با مصرف انرژی کمتر اسنپدراگون X الیت

علاوه بر قدرت پردازش خام، NPU Hexagon X Elite با مصرف انرژی کمتری نسبت به رقبا کار می‌کند. این چیپست ۲۲ درصد مصرف انرژی را نسبت به M3 و ۳۱ درصد نسبت به Ultra 7 155H کاهش می‌دهد.

کوالکام با اتکا به این مزیت‌ها، اسنپدراگون X الیت را به عنوان بالاترین عملکرد NPU در هر وات معرفی می‌کند. این به معنای بهره‌وری انرژی ۲.۶ برابر بیشتر نسبت به M3 و ۵.۴ برابر بیشتر نسبت به Ultra 7 است.

اگرچه این تست‌ها بر روی پلتفرم‌های مرجع کوالکام و لپ‌تاپ‌های خاص انجام شده است، نتایج به طور واضح پتانسیل X Elite را برای ارائه پردازش هوش مصنوعی کارآمد نشان می‌دهد.

 

کوالکام همچنین قابلیت‌های پردازش تصویر خام GIMP به همراه Stable Diffusion 1.5 پردازنده اسنپدراگون X الیت را به نمایش گذاشت. در این تست، NPU این چیپست ۳ برابر سریع‌تر از Core Ultra 7 155H عمل کرد که نشان‌دهنده پتانسیل آن برای کاربردهای دنیای واقعی مانند ویرایش تصویر و عکاسی است.

معرفی اسنپدراگون X الیت با NPU Hexagon X1E-80-100، گامی بزرگ در جهت پردازش هوش مصنوعی کارآمدتر و قدرتمندتر به شمار می‌رود. این چیپست جدید با عملکرد برتر، مصرف انرژی بهینه و سرعت فوق‌العاده در پردازش تصویر، می‌تواند انقلابی در دنیای هوش مصنوعی، به خصوص در حوزه‌های کاربردی مانند گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های لبه‌ای ایجاد کند.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.