گزارش The Elec: دوربین سلفی محو شونده در آیفون ۱۵ پرو و نسل های بعدی

گزارش The Elec: دوربین سلفی محو شونده در آیفون ۱۵ پرو و نسل های بعدی

بر اساس جدیدترین گزارش The Elec، اپل در حال آماده شدن برای تولید آزمایشی سری آیفون ۱۵ در چین است. طبق گفته ها، این سری دارای ویژگی های بسیار جذاب و قابل توجه خواهد بود که این شرکت کوپرتینویی قصد دارد آنها را معرفی کند. یکی از اطلاعاتی که جدیدا به بیرون درز پیدا کرده، گسترش قابلیت داینامیک آیلند به نسخه های غیر پرو است.

اپل در سری آیفون ۱۴، فقط در نسخه های پرو و پرومکس از قابلیت داینامیک آیلند استفاده کرده بود و حالا گفته می‌شود، نسخه های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز از این قابلیت بهره‌مند خواهند بود تا تمامی نسخه های خانواده آیفون ۱۵ مجهز به این ویژگی باشند. در ادامه این گزارش، اشاره مستقیم به Samsung Display یکی از تامین کنندگان بزرگ اپل شده است.

سفارش ۱۹ میلیون دلاری اپل برای پیاده سازی قابلیت داینامیک آیلند در سری جدید آیفون ها از جدیدترین گزارش هایی است که درمورد این شرکت کره‌ای به گوش می‌رسد. همچنین گفته می‌شود که سامسونگ دیسپلی در نظر دارد، چند تامین کننده دیگر را به زنجیره تامین کنندگان اپل اضافه کند تا مشکلاتی مانند کمبود قطعات در نیمه دوم سال ۲۰۲۳، غریبان گیر شرکت کوپرتینویی نشود.

یکی دیگر از دلایلی که سامسونگ دیسپلی به سراغ دیگر تامین کنندگان می‌رود، توزیع نمایشگر های مجهز به داینامیک آیلند است که در نسخه قبل نسبت به حال بسیار کمتر بود. حالا تمامی نسخه های آیفون، مجهز به این تکنولوژی خواهند بود که نیازمند بهره‌گیری از فناوری های بروز و بسیار متفاوت نسبت به نمایشگر های معمولی است.

دوربین سلفی محو شونده در آیفون ۱۵ پرو

دوربین سلفی محو شونده در آیفون 15 پرو

علاوه بر ویژگی های ذکر شده، اپل قصد دارد یک فناوری جدید را به نمایشگر های خود اضافه کند. بهره‌گیری از دوربین سلفی محو شونده یا همان Under Display، جدیدترین فناوری اپل خواهد بود که به احتمال زیاد از سری آیفون ۱۶ به بعد شاهد آن خواهیم بود. چون هنوز قطعاتی که در ساختار این نوع دوربین ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تابحال توسط هیچ یک از تامین کنندگان اپل عملی نشده است.

پیش تولید سری آیفون ۱۵ در دستور کار تامین کنندگان اپل قرار گرفته و انتظار می‌رود با نزدیک شدن به زمان رونمایی این سری، شاهد انتشار اطلاعات مختلف مانند سخت افزار و همچنین طراحی کل دستگاه نسبت به نسخه های قبل باشیم.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.