سامسونگ از یک پنل ۱۲.۴ اینچی OLED رول‌شونده رونمایی کرد

پنل OLED سامسونگ در ابعاد 12.4 اینچی و با قابلیت رول شدن

در طول نمایشگاه تجاری سالانه Display Week در لس آنجلس، سامسونگ یک پنل OLED در ابعاد ۱۲.۴ اینچی و با قابلیت رول شدن را به نمایش گذاشت. مطمئناً این اولین بار نیست که یک محصول با قابلیت رول شونده را می‌بینیم، اما این اختراع سامسونگ یک گام جلوتر از رقبا بوده زیرا بزرگترین محصول رول شونده را اختراع کرده است.

ابعاد این پنل می‌تواند از ۴۹ میلی متر به ۲۵۴.۴ میلی متر برسد و در مقایسه با صفحه‌نمایش‌های کشویی موجود در بازار تا ۵ برابر افزایش سایز خواهد داشت. سامسونگ اعلام کرده که با استفاده از یک محور O شکل، توانسته چنین قابلیت رول شوندگی را راه‌اندازی کند و این محصول را Rollable Flex نامیده است.

از سوی دیگر علاوه بر Rollable Flex، سامسونگ یک پنل OLED Flex In & Out را نیز معرفی کرده که می‌تواند در هر دو جهت خم شود.

غول فناوری کره‌ای همچنین اولین پنل OLED جهان با حسگر اثر انگشت و سنسور ضربان قلب یکپارچه را معرفی کرد. در واقع این روزها پنل‌ها فقط در محدوده‌ی خاصی می‌توانند اثر انگشت را شناسایی کنند اما این راه حل سامسونگ باعث شده تا امکان باز کردن قفل گوشی با لمس انگشت در هر نقطه از سطح پنل گوشی فراهم شود. سامسونگ دیود نوری آلی حسگر نور (OPD) را در خود پنل تعبیه کرده است. این فناوری همچنین می‌تواند فشار خون، ضربان قلب و استرس را با نظارت بر انقباض و آرامش رگ‌های خونی بخواند.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.