PS5 SLIM یا PS5 : انتخاب شما؟؟

نسخه جدید یا نسخه پایه !!!

PS5 SLIM یا PS5 : انتخاب شما؟؟

یکی از بهترین کنسول های بازی تاریخ مدل های Playstation شرکت Sony بودند در ۵ نسل مختلف در زندگی گیمرها وجود داشتند. در سال های گذشته نیز این شرکت با ارائه ۳ نسخه مختلف از کنسول PS5 انتخاب های متعددی را برای کاربران علاقه مند ایجاد کرده است.

در سال ۲۰۲۰، سونی نسخه های دیجیتال و معمولی PS5 را به عنوان کنسول های بازی نسل بعدی خود معرفی کرد. سپس، در نوامبر ۲۰۲۳، سونی یک محصول جدید با نام PS5 Slim را معرفی کرد که یک محصول بسیار کاربردی در بین رقبای خود محسوب می شود. هدف این است که مدل Slim در نهایت با تمام شدن منابع جایگزین دو مدل قبلی شود.

ممکن است کاربرانی تفاوت هر نسخه از این کنسول بی نظیر را ندانند و مشکلاتی در انتخاب مدل مناسب داشته باشند. در این بخش اشاره‌ای به مشخصات کامل و ویژگی های هر نسخه می شود تا انتخاب شما را آسان تر کند.

PS5

تفاوت های عملکرد فنی در هر نسخه PS5 SLIM و PS5

در حالی که مایکروسافت استراتژی ارائه دو مدل مختلف Xbox، سری S و X را انتخاب کرده است، سونی رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است. در اصل تفاوتی بین PS5 و نسخه دیجیتال ادیشن وجود ندارد و تنها در نسخه پایه درایور بلوری تعبیه شده است. نسخه دیجیتال دیسک های مورد نیاز برای بازی در فرمت دیجیتال را پشتیبانی نمی کند.

صرف نظر از مدلی که انتخاب می کنید، در هر نسخه ظرفیت ذخیره سازی ۸۲۵ گیگابایت می باشد. در عمل، بسته به حجم اشغال شده توسط سیستم عامل، حدود ۶۷۰ گیگابایت در دسترس است.

PS5 Slim نیز ظرفیت حافظه داخلی بیش از ۱ ترابایت را دارد ولی پس از فعال سازی، حدود ۸۲۵ گیگابایت فضای قابل استفاده خواهید داشت. علاوه بر این، این کنسول با یا بدون درایو دیسک ارائه می شود. انتخاب نسخه بدون درایو به شما این امکان را می دهد که بعداً یکی را جداگانه خریداری و نصب کنید، زیرا درایو قابل جابجایی است و به راحتی متصل و جدا می شود.

نصب بازی های دانلود شده در هارد اصلی PS5

ممکن است فکر کنید که کنسولی که فقط به بازی های قابل دانلود اختصاص داده شده است، فضای ذخیره سازی بیشتری را فراهم می کند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این کنسول بازی‌های مدرن را مستقیماً از Blu-ray اجرا نمی کند و در عوض روی هارد نصب می شوند. اساساً چه یک بازی از فروشگاه پلی استیشن دانلود شود و چه از دیسک بلوری نصب شود، از همان مقدار فضای ذخیره سازی استفاده می کند.

PS5

تفاوت طراحی PS5 SLIM و PS5

تفاوت اصلی هر دو دستگاه در طراحی آنهاست. اساساً، هر دو کنسول طراحی کلی یکسانی دارند، اما مدل دیجیتال به دلیل نداشتن برآمدگی متمایز است. نسخه دیجیتال در مقایسه با همتای خود نمایه کمی کوچک‌تر نشان می‌دهد. از نظر زیبایی، طراحی مدل دیجیتال متعادل تر به نظر می رسد، اما تجربه کاربری یکسانی را دارد.

پورت های اتصال و سایر ویژگی ها در هر دو محصول یکسان می باشد.و  آنها در هر زاویه قابل استفاده هستند و در جهت عمودی یا افقی قابلیت ایستادن را دارند.

یکی از ویژگی های برجسته PS5 SLIM نسبت به PS5 طراحی اصلاح شده آن است، که نشان دهنده تعهد سونی به کنسول های جمع و جورتر و سبک وزن است.

از نظر ابعاد، تغییر از ۳۹۰ x 104 x 260 میلی‌متر به ۳۵۸ x 96 x 216 میلی‌متر برای نسخه اصلی و از ۳۹۰ x 92 x 260 میلی‌متر به ۳۵۸ x 80 x 216 میلی‌متر برای نسخه دیجیتال قابل توجه است. وزن نسخه Slim حدود ۳.۲ کیلوگرم و نسخه دیجیتال ۲.۶ کیلوگرم است که در مقایسه با نسخه ۳.۹ کیلوگرمی سبک تر است.

استایل کنسول در این نسخه باریک نیز دستخوش تغییرات ظریفی شده است. در این نسخه اکنون یک شیار در دو سوم بالای کنسول وجود دارد که جدا کردن درایو را آسان تر می کند. علاوه بر این، آنها یک بافت دوگانه مات/براق را معرفی کردند که جذابیت کلی زیبایی شناختی را افزایش می دهد.

تفاوت هزینه در بازی های دیجیتال

قیمت بازی در این امر نقش بسزایی دارد و این یک عامل کلیدی در پشت وجود مدل دیجیتال است. سونی در بازی‌هایی که از طریق فروشگاه پلی‌استیشن به فروش می‌رسند نسبت به نسخه‌های فیزیکی حاشیه سود بیشتری کسب می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد قیمت‌های بالاتری را دریافت کنند.

در بسیاری از موارد، نسخه های دیجیتالی بازی ها ۱۰ دلار بیشتر از نسخه های فیزیکی خود هستند. به خصوص بازی‌های اخیر، به‌ویژه بازی‌های انحصاری سونی را می‌توان با قیمت ۷۹.۹۹ دلار در فروشگاه PlayStation Store فهرست کرد، در حالی که نسخه اصلی آن را می‌توان با قیمت ۶۹.۹۹ دلار در سایت‌های تجارت الکترونیک خریداری کرد. داشتن PS5 با درایو دیسک به شما این امکان را می دهد که بین دو نسخه یکی را انتخاب کنید.

PS5

قیمت های تعیین شده برای هر نسخه PS5

نسخه دیجیتال را می توان با قیمت ۴۴۹ دلار خریداری کرد و در مقابل PS5 استاندارد ۵۴۹ دلار قیمت دارد که نشان دهنده تفاوت ۱۰۰ دلاری است. مدل Slim در دو نوع با دیسک یا بدون دیسک عرضه می‌شود و هر دو نوع با قیمت کنسول‌های فوق‌الذکر مطابقت کاملی دارند. بنابراین PS5 Slim بدون دیسک ۴۴۹ دلار و با آن ۵۴۹ دلار قیمت دارد.

نتیجه گیری نهایی در انتخاب PS5 

با توجه به اینکه نسخه Slim از نظر استراتژیک برای جایگزین شدن برای مدل قبلی معرفی شده است، انتخاب صحیح و کاملی یه نظر می رسد. مزیت های انتخاب این مدل شامل طراحی فشرده تر، ظرفیت ذخیره سازی بیشتر و هزینه یکسان می باشد. تنها سناریویی که ممکن است منطقی باشد که یک PS5 نسل اول را در نظر بگیرید، در صورت معامله در بازار کارکرده است. در نسخه دیجیتال، نیز دلایل کمی برای انتخاب آن وجود دارد چرا که مدل اسلیم بدون درایو با همین قیمت موجود است.

در نهایت، انتخاب نسخه استاندارد PS5 Slim یا نسخه دیجیتال توصیه ما این است که به سمت PS5 Slim با دیسک متمایل شوید. این انتخاب به شما در نحوه خرید بازی‌های خود انعطاف‌پذیری می‌دهد و با درایو دیسک، همچنان می‌توانید بازی‌های موجود PS4 خود را بازی کنید.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.