کارت گرافیک AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted همراه با با ۱۶ گیگابایت رم معرفی شد

رقیبی قدرتمند برای RTX 4090!!

کارت گرافیک AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted همراه با با ۱۶ گیگابایت رم معرفی شد

در ماه‌های اخیر خبر های زیادی در مورد پرچمدار جدید AMD دریافت شده بود، اما تیم Radeon تصمیم گرفت تا Radeon RX 7600 را عرضه کند. این تصمیم در اصل برای رقابت با سری NVIDIA RTX 4060 گرفته شده بود. اکنون این شرکت در حال آماده شدن برای رونمایی از آخرین نسخه کارت‌ گرافیکی خود یعنی AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted با استفاده از معماری گرافیکی RDNA 3 است.

AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted

مشخصات AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted

کارت گرافیک AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted در دو نوع استاندارد و نوع سفید عرضه می شود. نوع استاندارد با برچسب \”RX 7800XT PG 16GO\”، در حالی که نوع سفید با عنوان \”RX 7800XT PGW 16GO\” برچسب گذاری شده است.

قابل توجه ترین در مورد این لیست این است که هر دو کارت گرافیک AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted با ۱۶ گیگابایت GDDR6 VRAM فهرست شده اند که نشان دهنده یک رابط گذرگاه ۲۵۶ بیتی است. به احتمال زیاد از یک پردازنده گرافیکی Navi 32 استفاده می‌کنند که با حافظه نهان نامحدود تا ۶۴ مگابایت عرضه می‌شود که در نتیجه پهنای باند حافظه موثری بیشتر از آنچه می‌توان از طریق فرمت‌های DRAM به دست آورد. علاوه بر این، هر دو برد دارای یک راه حل خنک کننده سفارشی با سه فن در قالب شکاف ۲.۵ هستند و در طعم های اورکلاک کارخانه ای عرضه می شوند.

علاوه بر ۱۶ گیگابایت GDDR6 VRAM، پردازنده گرافیکی Navi 32 که باید Radeon RX 7800 XT را داشته باشد، یک (Graphics Compute Dies) GCD و چهار MCD (Multi-Cache Dies) خواهد داشت. گفته می شود که این کارت گرافیک ها ۲۰۰ میلی متر مربع اندازه گیری می کنند، در حالی که هر MCD همان اندازه را در ۳۷.۵ میلی متر مربع حفظ می کند.

AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted

قیمت و مشخصات خاص AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted

GCD های موجود در AMD Radeon RX 7800 XT نسخه ASRock Spotted مجهز به ۳ موتور سایه زن است و هر موتور سایه زن دارای ۶ آرایه سایه زن است. این کارت گرافیک در مجموع از ۳۰ WGP یا ۶۰ واحد محاسباتی با مجموع ۳۸۴۰ هسته تشکیل شده است. انتظار می رود این سری حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ دلار قیمت داشته باشند. نتایج عملکرد شبیه سازی شده افزایش جزئی را نسبت به ۶۸۰۰ XT نشان می دهد، اما این نتایج در واقعیت ممکن است تغییرات زیادی داشته باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.