AMD تراشه‌های سری Ryzen Z1 را برای کنسول‌های Asus ROG Ally معرفی کرد

معرفی تراشه‌های سری Ryzen Z1 برای کنسول‌های دستی

تراشه‌های سری Ryzen Z1

به تازگی AMD از تراشه‌های جدید سری Ryzen برای نسل بعدی کنسول‌های بازی دستی رونمایی کرد. این تراشه‌های جدید شامل مدل‌های Ryzen Z1 و Ryzen Z1 Extreme هستند که برای نسل بعدی کنسول‌های دستی Asus ROG Ally در نظر گرفته شده‌اند. با تکنودات همراه باشید تا به جزییات بیشتر بپردازیم.

تراشه‌های AMD سری Ryzen Z1 قدرت بالایی را در اختیار کنسول‌‌های بازی دستی قرار خواهند داد. بد نیست بدانید که کنسول‌های بازی محبوبی مانند جدیدترین مدل‌های مایکروسافت ایکس‌باکس سری S/X و پلی‌استیشن ۵ توسط APU‌هایی که توسط AMD طراحی شده‌اند، پشتیبانی می‌شوند.

AMD Ryzen Z1

تراشه‌ی Ryzen Z1 جدید بر اساس آخرین معماری Zen 4 ساخته شده است و قطعاً می‌تواند عملکرد عالی و مصرف انرژی بهینه را به ارمغان آورد. Ryzen Z1 از ۶ هسته و ۱۲ رشته با ۲۲ مگابایت حافظه کش و ۴ واحد محاسباتی RDNA 3 تشکیل شده و Ryzen Z1 Extreme دارای ۸ هسته و ۱۶ رشته با ۲۴ مگابایت حافظه کش و ۱۲ واحد محاسباتی RDNA 3 است.

این تراشه از آخرین استانداردهای حافظه‌ LPDDR5، LPDDR5X و حتی USB4 پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، شرکت AMD این تراشه‌ها را با یک نرم افزار اختصاصی ارائه خواهد کرد تا تجربه بازی را با نرم افزار AMD: Adrenalin Edition بهبود ببخشد. این نرم افزار امکانات و قابلیت‌هایی چون Radeon Chill، Radeon Image Sharpening، AMD Link و Radeon Super Resolution را ارائه می‌دهد که این قابلیت‌ها برای گیمرها بسیار جذاب خواهند بود و به افزایش نرخ فریم بازی کمک خواهند کرد.

طبق اخباری که در گذشته منتشر شده بود، می‌دانیم که Ryzen Z1 با نسل بعدی کنسول دستی Asus ROG Ally، در دسترس خواهد بود. این کنسول قرار است در تاریخ ۱۱ می به بازار عرضه شود. بنابراین باید منتظر باشیم تا اطلاعات بیشتری در راستای عملکرد این تراشه‌های سری Ryzen Z1 در کنسول‌های دستی Asus ROG Ally در اختیارمان قرار گیرد.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.