استفاده از یک مودم جدید Snapdragon X70 5G در آیفون ۱۵

خرابی آیفون 15 یک مودم جدید Snapdragon X70 5G را نشان می دهد

مودم جدید Snapdragon X70 5G در آیفون 15

شهرام مختاری، تکنسین اصلی در iFixit، عکس‌هایی از مادربرد آیفون ۱۵ را در توییتر منتشر کرد که چیز جالبی را نشان می‌دهد. در واقع این تصاویر نشان می‌دهد که در آیفون ۱۵ پرو از مودم Qualcomm Snapdragon X70 استفاده شده است. با تکنودات همراه باشید تا جزییات این خبر را در اختیارتان قرار دهیم

چیزی که این موضوع را جالب می کند این است که آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس از چیپست های آیفون ۱۴ پروهای سال گذشته یعنی Apple A16 Bionic استفاده می‌کنند. از سوی دیگر این چیپست‌ها با مودم قدیمی X65 همراه بودند اما اکنون طبق تصاویر منتشر شده، شاهد هستیم که A16 با مودم X70 و A17 با X70مودم برای حرفه‌ای‌ها ارائه شده است.

مودم جدید Snapdragon X70 5G در آیفون 15

این بدان معناست که اپل مادربرد ۱۴ پرو را در بدنه آیفون ۱۵ قرار نداده است، بلکه طراحی‌ها و ارتقاءهایی در زیر کاپوت آن انجام شده است. مودم X70 در مقایسه با مدل قبلی خود کارآمدتر بوده و دارای یک پردازنده هوش مصنوعی جدید برای عملکرد بهتر است.

از سوی دیگر برخی از اسناد دادگاه در سال ۲۰۲۰ در بحبوحه نبرد حقوقی اپل و کوالکام، نشان می‌داد که برنامه اولیه استفاده از مودم‌های X65 و X70 برای آیفون‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بود. در نهایت قرار بود که این پایان کار باشد، زیرا اپل قصد داشت تا به مودم داخلی خود روی بیاورد. در این میان مودم اپل با مشکلات متعددی مواجه شده است، بنابراین برنامه‌های استفاده از مودم اپل در محصولات آیفون به تاخیر افتاد. در اوایل سال جاری، اپل قرارداد کوالکام خود را تا سال ۲۰۲۶ تمدید کرد، بنابراین سه نسل بعدی آیفون‌ها همچنان از مودم‌های اسنپدراگون استفاده خواهند کرد.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.