Circle to Search راهی جدید برای جستجو در دنیای دیجیتال

Circle to Search راهی جدید برای جستجو در دنیای دیجیتال

گوگل با ویژگی دایره جستجو «Circle to Search» انقلابی در جستجو های اینترنتی ایجاد کرده است. این ویژگی هیجان انگیز هوش مصنوعی در حال حاضر در دستگاه های منتخبی مانند Galaxy S24 Ultra (بررسی) یا Pixel 8 Pro در دسترس است. با این حال، آیا گوگل احتمالاً با استفاده از این استراتژی با تکرار اشتباهات قبلی خود در اندروید به پای خود شلیک می کند؟

هوش مصنوعی همه جا هست! صرف نظر از اینکه صرفا یک ابزار تبلیغاتی است یا یک عملکرد قانع کننده با ارزش افزوده واقعی، امروز نمی توانیم از سایه “هوش مصنوعی” فرار کنیم. جای تعجب نیست که سازندگان گوشی‌ های هوشمند در حالی که بیشتر از چنین ترفند های هوشمندی را در دستگاه‌ های خود پیاده‌ سازی می‌ کنند، عملکرد های هوش مصنوعی را نیز برجسته‌ تر نشان می‌ دهند. سامسونگ حتی با راه‌ اندازی یک پلتفرم کاملاً جدید به نام Galaxy AI، بازی را جلوتر برد.

با این حال، این پلتفرمی است که تا حد زیادی به عملکرد های هوش مصنوعی گوگل متکی است و احتمالاً «Circle to Search» برجسته‌ ترین نمونه آن است. در این مقاله به طور خلاصه توضیح خواهم داد که این عملکرد جستجوی جدید در مورد چیست، انحصاری بودن این عملکرد را ذکر می کنم و یک تجربه دژاوو و ترس از تکرار خطای اندروید از گذشته را گزارش می کنم.

 

این دایره برای جستجو است

 

بیایید به طور خلاصه توضیح “Circle to Search” از زبان گوگل بشنویم: “Circle to Search روش جدیدی برای جستجوی هر چیزی در تلفن خود با یک حرکت ساده است – بدون تغییر برنامه.” ابزار مطمئنا آسان است!

مهم نیست که در کدام صفحه گوشی خود هستید، اگر لباسی را که دوست دارید، مکان مورد علاقه، ظرف غذا یا تقریبا هر چیز دیگری که دوست دارید بیشتر در مورد آن بدانید پیدا کردید، می توانید جستجوی هوش مصنوعی را با فشار طولانی روی دکمه هوم فعال کنید.

همچنین، می‌ توانید با فشار طولانی نوار لمسی در پایین صفحه، ناوبری اشاره‌ ای را فعال کنید. از آنجا دور شی مورد نظر خود را خط بکشید (یا به سادگی روی آن ضربه بزنید) و نتایج جستجو نشان داده می شود، صرف نظر از اینکه در مرورگر هستید، از یک برنامه استفاده می کنید یا در صفحه اصلی قرار دارید.

 

نحوه کار Circle to Search (دایره جستجو)

 

استفاده از دایره جستجو بسیار ساده است. کافیست یکی از روش‌ های زیر را بکار ببرید:

 • کشیدن دایره: دور قسمتی از عکس، ویدیو یا متن که می‌ خواهید در مورد آن اطلاعات کسب کنید، دایره بکشید.
 • برجسته کردن: عبارت یا کلمه‌ ای که می‌ خواهید معنی آن را بدانید، برجسته کنید.
 • خط خطی کردن: قسمتی از صفحه نمایش که می‌ خواهید در مورد آن جستجو کنید را خط خطی کنید.
 • ضربه زدن: روی قسمتی از صفحه نمایش که می‌ خواهید اطلاعات آن را مشاهده کنید، ضربه بزنید.

پس از انجام هر یک از این کارها، گوگل به طور خودکار اطلاعات مربوط به آن قسمت را به شما نشان می‌ دهد.

 

کاربرد های Circle to Search (دایره جستجو)

Circle to Search کاربردهای بسیار متنوعی دارد. از جمله:

 • جستجوی اطلاعات در مورد تصاویر: می‌ توانید از دایره جستجو برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به اشیاء، مکان‌ ها یا افراد موجود در یک عکس استفاده کنید.
 • ترجمه متن: می‌ توانید از دایره جستجو برای ترجمه متن به زبان‌ های مختلف استفاده کنید.
 • تعریف کلمات: می‌ توانید از دایره جستجو برای پیدا کردن معنی کلمات ناآشنا استفاده کنید.
 • جستجوی اطلاعات در مورد محصولات: می‌ توانید از دایره جستجو برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به محصولات، مانند قیمت، مشخصات و نظرات کاربران استفاده کنید.
مزایای دایره جستجو Circle to Search (دایره جستجو)
 • سرعت: Circle to Search به شما امکان می‌ دهد بدون نیاز به باز کردن برنامه‌ های دیگر، به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • آسانی: استفاده از Circle to Search بسیار ساده است و هر کسی می‌ تواند از آن استفاده کند.
 • دقت: Circle to Search از هوش مصنوعی برای تشخیص دقیق قسمت مورد نظر شما از صفحه نمایش استفاده می‌ کند.
 • تنوع: Circle to Search کاربرد های بسیار متنوعی دارد و می‌ توان از آن برای جستجوی اطلاعات در مورد هر چیزی استفاده کرد.

 

معایب Circle to Search (دایره جستجو)
 • در حال حاضر فقط در زبان انگلیسی و تعداد محدودی از برنامه‌ ها پشتیبانی می‌ شود.
 • ممکن است همیشه به طور دقیق عمل نکند.

به طور خلاصه، Circle to Search چیزی شبیه به Google Lens است که استفاده از آن بسیار کمتر پیچیده است.

 

 Circle to Search انحصاری سامسونگ و گوگل

Circle to Search یک ابزار هوش مصنوعی است که توسط گوگل توسعه یافته است، اما اولین بار در خانواده گلکسی S24 سامسونگ عرضه شد. این واقعیت که گوگل نیز نسل فعلی گوشی‌ های پیکسل خود را برای داشتن این ویژگی در نظر می‌ گیرد، توسط خود کالیفرنیایی‌ ها در بیانیه مطبوعاتی “Circle to Search” در ژانویه توضیح داده شد:

“Circle to Search به گوشی‌ های هوشمند برتر اندرویدی منتخب می‌ آید – Pixel 8، Pixel 8 Pro و سری جدید Galaxy S24—به همه زبان‌ ها و هر کجا که در ۳۱ ژانویه در دسترس هستند.”

گوگل در حال حاضر با نام بردن سهامداران در هنگام راه اندازی، دسترسی خود را با حاشیه قابل توجهی کاهش داده است. اعلام گنجاندن این ویژگی در گوشی‌ های هوشمند پیکسل ۷ به عنوان بخشی از کاهش ویژگی اندروید در ماه مارس، شگفت‌ انگیز بود. هنگامی که اندروید ۱۴ با رابط کاربری One UI 6.1 در پایان ماه مارس روی دیگر دستگاه‌ های گلکسی سامسونگ عرضه شود، Galaxy AI نیز در این گوشی‌ ها در دسترس خواهد بود.

سامسونگ قبلاً این موضوع را به طور رسمی تأیید کرده است. این بدان معناست که این عملکرد فقط در دستگاه‌ های گلکسی و پیکسل منتخب در آینده قابل پیش‌ بینی در دسترس خواهد بود. حتی پیکسل فولد نیز اعلامیه ای برای Circle to Search دریافت نکرده است.

 

آیا تولیدکنندگان دیگر هم از این کار پیروی خواهند کرد؟

 

برند هایی مانند Honor مشغول کار بر روی ویژگی‌ های هوش مصنوعی خود هستند، اما Circle to Search همچنان یک افزودنی هیجان‌ انگیز برای هر گوشی هوشمند اندرویدی میباشد، اینطور نیست؟

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.