گوگل اخطار حالت ناشناس کروم را پس از شکایت حریم خصوصی به روز می کند

گوگل
گوگل اخطار حالت ناشناس کروم را پس از شکایت حریم خصوصی به روز می کند

 

گوگل توضیح خود را در مورد مرور ناشناس به روز کرده است و عملکرد آن را به وضوح روشن می کند. این تغییر به دنبال یک توافق قانونی اخیر است که در آن گوگل به اتهام ردیابی کاربران حتی زمانی که در حالت ناشناس بودند شکایت کرد. این شکایت با موافقت گوگل با پرداخت ۵ میلیارد دلار به پایان رسید.

این به روز رسانی برای اولین بار توسط MSPowerUser در آخرین نسخه گوگل کروم (نسخه ۱۲۲.۰.۶۲۵۱.۰) مورد توجه قرار گرفت. سلب مسئولیت به روز شده بیان می کند:

Others who use this device won’t see your activity, so you can browse more privately. This won’t change how        data i collected by websites you visit and the services they use, including Google. Downloads, bookmarks, and      reading list items will be saved

«سایر افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، فعالیت شما را نمی‌بینند، بنابراین می‌توانید به صورت خصوصی بیشتر مرور کنید. این نحوه جمع‌آوری داده‌ها توسط وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید و سرویس‌هایی که استفاده می‌کنند، از جمله Google، تغییر نمی‌کند. بارگیری‌ها، نشانک‌ها و موارد فهرست ذخیره خواهند شد.»

نسخه قبلی گفته بود:

 Now you can browse privately, and other people who use this device won’t see your activity. However, downloads, bookmarks  and reading list items will be saved

اکنون می توانید به صورت خصوصی مرور کنید و سایر افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند فعالیت شما را نخواهند دید. با این حال، بارگیری‌ها، نشانک‌ها و موارد فهرست ذخیره خواهند شد.»

بنابراین سلب مسئولیت به‌روزرسانی‌ شده اکنون روشن می‌کند که در حالی که حالت ناشناس فعالیت شما را از دیگران با استفاده از همان دستگاه پنهان می‌کند، وب‌سایت‌ها و سرویس‌ هایی مانند خود Google را از جمع‌آوری داده‌های شما باز نمی‌دارد. بارگیری‌ ها، نشانک‌ها و موارد فهرست خواندن همچنان ذخیره می‌شوند.

گوگل ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی «اطلاعات بیشتری» را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و آن‌ ها از حل این پرونده خرسند هستند که «مدت‌ها در مورد آن بحث می‌کردند». با این حال، به‌روزرسانی احتمالاً نشان‌ دهنده تمایل به شفاف‌تر شدن پس از شکایت و حکم بالقوه قاضی است، که می‌توانست آنها را مجبور کند در مورد شیوه‌های جمع‌آوری داده‌ها شفاف‌تر باشند.

شاکیان در این دعوی استدلال کردند که اقدامات گوگل به منزله «مجموعه اطلاعات غیرقابل پاسخگویی» در مورد کاربرانی است که فکر می کردند از حریم خصوصی خود محافظت می کنند.

در حالی که Google این اتهامات را رد کرد، تسویه حساب و تغییر سلب مسئولیت نشان می‌دهد که آنها مایلند در مورد جمع‌آوری داده‌ها در حالت ناشناس، بیشتر پیش‌رو باشند.

این اولین اقدام Google در مورد دعوای حفظ حریم خصوصی نیست. آنها با اتهام نقض قوانین شنود فدرال و جمع آوری داده های کاربران از شبکه های Wi-Fi بدون مجوز مواجه شده اند. جعبه حالت ناشناس فقط یادآوری دیگری است که باید در مورد میزان اطلاعاتی که به صورت آنلاین به اشتراک می گذاریم، احتیاط کنیم، حتی زمانی که فکر می کنیم در حال مرور خصوصی هستیم.

شاکیان این پرونده معتقدند که این اقدام گوگل باعث ایجاد «گنجینه‌ای توجیه ناپذیر از اطلاعات» کاربرانی شده که به خیال خود در اینترنت از حریم خصوصی برخوردار بودند.
توافقی که روز پنجشنبه بین گوگل و شاکیان پرونده حاصل شد، هنوز باید توسط یک قاضی فدرال مورد تایید قرار گیرد.

این شکایت دسته‌ جمعی علیه نقض قوانین فدرالی استراق سمع و همچنین نقض قوانین ایالتی کالیفرنیا در حفظ حریم خصوصی بوده است و به ازای هر کاربر دست‌کم ۵ هزار دلار خسارت درخواست کرده است.
وکلای شاکیان گفتند که انتظار دارند تا تاریخ ۲۴ فوریه توافقنامه نهایی را به دادگاه ارائه کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.