گوشی گوگل Pixel 8 ممکن است از تراشه اصلاح شده Exynos 2300 سامسونگ استفاده کند

گوشی گوگل Pixel 8 ممکن است از تراشه اصلاح شده Exynos 2300 سامسونگ استفاده کند

Google در حال حاظر برای عرضه سری گوگل Pixel 8 در اواخر سال جاری آماده شده است. بیشتر کاربران انتظار دارند که دستگاه های پرچمدار جدید با نسل جدیدی از تراشه های Tensor ارائه می‌شوند. با این حال، مطابق بر اطلاعاتی که دریافت شده نشان می دهد که این تراشه های جدید بر پایه نسخه های اصلاح شده تراشه های سامسونگ تولید شده‌اند.

گوشی گوگل Pixel 8

تکته مهم برای کاربران این بود که، Samsung امسال تراشه اگزینوس را از سری گلکسی اس ۲۳ حذف کرد و سری جدید اس را با پردازنده های  کوالکام اسنپدراگون عرضه کرد. حال، مطابق با اخباری که دریافت شده  تراشه Exynos 2300 SoC کاملا از خط خارج شده است و سری جدید و اصلاح شده جای آن را خواهد گرفت. گوگل قصد دارد تا از نسخه اصلاح شده این تراشه برای نسل بعدی پردازنده های Tensor خود استفاده کند.

با این حال، سامسونگ کاملا بی سر و صدا روی سری Exynos 2300 سامسونگ کار می کند، حتی اگر این خبر را تایید نکرده باشد. با این حال، گزارش هایی وجود دارد که بخشی از سامسونگ در حال حاظر روی یک سیستم پرچمدار جدید Exynos به نام Quadra مشغول به کار هستند.

گوشی گوگل Pixel 8

مشخصات تراشه Exynos 2300 سامسونگ

به نظر می رسد که Quadra را می توان به عنوان پایه چیپست Tensor 3 نامید. مشخصاتی که از منابع دریافت شده بدین شکل است که، Exynos 2300 دارای یک هسته Cortex X3 با فرکانس ۳.۰۹ گیگاهرتز، با چهار هسته Cortex A715 با سرعت ۲.۶۵ گیگاهرتز و چهار هسته Cortex A510 با فرکانس ۲.۱ گیگاهرتز است.

متاسفانه، این اطلاعات همه بر اساس شایعات اخیر بوده و هیچ منبع معتبری آنها را تایید نکرده است. مطابق با اخباری که موجود است نسل بعدی تراشه‌های Tensor مبتنی بر فرآیند ۴ نانومتری سامسونگ خواهند بود، بنابراین واضح است که این دو شرکت در حال همکاری نزدیک در زمینه توسعه تراشه هستند. وجود چنین اطلاعاتی در زمینه تکنولوژی بسیار حاعز اهمیت است به همین خاطر در این بستر به این موضوع بیشتر پرداخته می شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.