گوشی مرموز سامسونگ با چیپست Exynos 2300 در سایت GeekBench دیده شد

گوشی مرموز سامسونگ با چیپست Exynos 2300 در سایت GeekBench دیده شد.

بعد از انتشار خبرهای متعددی در مورد چیپست Exynos 2300 اخیرا یک دستگاه گوشی هوشمند مبتنی بر شرکت Samsung در سایت GeekBench دیده شده و دارای یک پردازنده ۹ هسته ای بسیار خاص است. ویژگی این چیپست بدین شکل است که دارای مشخصات خاصی چون هسته Cortex-X3 با کلاک ۳.۰۹ گیگاهرتز، چهار هسته Cortex-A715 با سرعت ۲.۶۵ گیگاهرتز و چهار هسته Cortex-change همچنین در این پردازنده هسته A510 با حداکثر فرکانس ۲.۱ گیگاهرتز نیز تعبیه شده است.

Exynos 2300

 پردازنده Exynos 2300 به طور کامل با معماری و ساختار ۱+۴+۴ در GeekBench در دستگاه سامسونگ با شماره مدل SM-S919O مشاهده شده است. فرکانس‌های ثبت شده از این چیپست با فرکانس‌های مورد انتظار مطابقت ندارند، اما این برای سخت‌افزار پیش از تولید معمول است.

با توجه به اینکه در نسخه های قبلی مانند Exynos 2200 از پیکربندی ۱+۳+۴ استفاده می شد، انتظار می رود در مدل پیشرفته این پردازنده چون Exynos 2400 از پیکربندی ۱+۲+۳ استفاده شود، پیکربندی پایه واقعی بسیار گویا است و به یک تراشه در حال حاضر اعلام نشده اشاره می کند.

Exynos 2300

یک نکته مهم در مورد پردازنده Exynos 2300 این است که از طراحی خاصی بر اساس معماری RDNA2 AMD برای پردازنده گرافیکی خود استفاده می کند. هر چیزی فراتر از این حدس و گمان است، اما انتظار می رود که این تراشه جدید را به جای Exynos 2200 در داخل Galaxy S23 FE استفاده شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.