گزارش: سری آیفون ۱۵ با درگاه USB-C عرضه خواهد شد

سری آیفون ۱۵ با درگاه USB-C عرضه خواهد شد

به نظر می‌رسد زور اپل به اتحادیه اروپا نرسید و به زودی در جدیدترین نسل آیفون ها شاهد بهره‌گیری از درگاه USB-C به جای لایتنینگ خواهیم بود. اپل همیشه از فناوری های جدید خود روی محصولات استفاده می‌کند تا تفاوت خود با دیگر برند ها را ارائه دهد که این بار به نظر می‌رسد اینگونه نخواهد بود و برای اولین بار شاهد تغییرات اساسی در بخش درگاه گوشی های آیفون خواهیم بود.

اتحادیه اروپا اخیرا قانونی تصویب کرده است که بر اساس آن تمام سازندگان گوشی هوشمند موظف هستند که درگاه گوشی ها را با USB-C تولید کنند. اپل که تنها برند این بازار است که از این قانون پیروی نمی‌کند به نظر می‌رسد که مجبور به تبعیت از این قانون است. چون درصورت عدم پشتیبانی از این قانون، فروش گوشی های این شرکت در بازار اروپا ممنوع خواهد شد.

این قانون تا سال ۲۰۲۴ اجرایی خواهد شد و اپل فرصت این را دارد که یک نسخه دیگر از گوشی های هوشمند خود را با درگاه لایتنینگ اجرایی کند، اما به نظر می‌رسد این شرکت کوپرتینویی از قوانین اتحادیه اروپا سر پیچی نخواهد کرد و به احتمال فراوان نسل بعدی آیفون ها با درگاه USB-C عرضه خواهند شد.

سری آیفون ۱۵ با درگاه USB-C

سری آیفون 15 با درگاه USB-C

رهبر بازاریابی اپل طی مصاحبه ای با وال استریت ژورنال اعلام کرده بود این شرکت علاقه‌ای برای استفاده از این درگاه ندارد اما بخاطر عدم حضور آنها در این بازار، مجبور به استفاده از این ویژگی خواهند شد. همچنین اعلام کرد اگر اپل سال های گذشته بجای درگاه لایتنینگ از پورت micro USB استفاده می‌کرد، قطعا پورت لایتنینگ و پورت USB Type C هرگز اختراع نمی شدند.

طبق گفته اپل، استفاده از درگاه USB-C باعث ایجاد ضایعات الکترونیکی زیادی می‌شود که در قوانین و سیاست اپل این نوع رفتار وجود ندارد. اما به صورت اجباری رضایت این شرکت برای استفاده از این درگاه صادر خواهد شد. اگر این قوانین و کش و قوس های اتحادیه اروپا و اپل به پایان برسد، سری آیفون ۱۵ اولین محصول این برند نخواهد بود که با درگاه USB-C روانه بازار می‌شود.

چون آیپد نسل دهم به همراه برخی از نسخه های مک بوک پرو با این درگاه عرضه شدند. با توجه به محصولات ذکر شده، به نظر می‌رسد اپل تسلیم قوانین خودخواهانه اتحادیه اروپا شده و قطعا از این نوع درگاه در محصولات بعدی خود استفاده خواهد کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.