گزارش: خالی شدن باتری گوگل پیکسل ۷ پرو در صورت استفاده با نور زیاد

خالی شدن باتری گوگل پیکسل ۷ پرو در صورت استفاده با نور زیاد

شرکت قدرتمند و بزرگ گوگل در هفته گذشته از سری پرچمداران خود با عنوان پیکسل ۷ رونمایی کرد. این سری از دو نسخه پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو تشکیل شده است که از نظر طراحی و مشخصات سخت افزاری بهبود یافته محسوب می‌شود. همچنین گوگل وعده بهبود عمر باتری در این نسخه را داده بود که در گزارش های جدید، خلاف این موضوع نشان داده شده است.

طبق گفته توسعه دهندگان XDA، نمایشگر پیکسل ۷ پرو تاثیر مستقیم روی عملکرد باتری این دستگاه دارد. هنگام آزمایش های سخت افزاری روی این دستگاه، متوجه شدند که با افزایش قابل توجه نور نمایشگر، درصد باتری نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند. وقتی نمایشگر در حداکثر روشنایی خود قرار دارد، در مدت ۱۰ دقیقه باتری به شکل قابل توجهی خالی می‌شود.

دلیل خالی شدن باتری گوگل پیکسل ۷ پرو

خالی شدن باتری گوگل پیکسل 7 پرو

در گزارش به دست آمده، مصرف انرژی گوشی گوگل پیکسل ۷ پرو مابین ۳.۵ تا ۴ وات است که با روشنایی ۶۰۰ نیت فعالیت می‌کند. این در حالی است که اگر حداکثر روشنایی گوشی روی ۱۵۰۰ نیت تنظیم شود، خروجی به ۶ وات می‌رسد که یک رقم بزرگ برای پرچمدار گوگل محسوب می‌شود و تاثیر بسیار مستقیم روی تخلیه سریع ظرفیت باتری دارد.

در باب مقایسه، گوشی سامسونگ گلکسی S22 اولترا در حالت روشنایی ۱۰۰۰ نیت از خروجی ۴ وات پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که گوشی پیکسل ۶ پرو با حداکثر روشنایی ۸۰۰ نیت دارای خروجی مشابه ۴ واتی است. این نشان دهنده ایراد دار بودن گوشی های پیکسل گوگل در هنگامی است که روشنایی نمایشگر در بالاترین حد خود قرار دارد.

استفاده از گوشی گوگل پیکسل ۷ پرو در محیط داخلی و شرایط نوری کم باعث تخلیه باتری چندان زیاد نخواهد شد و عمر باتری نیز افزایش پیدا خواهد کرد. مگر اینکه مدت زمان استفاده از گوشی زیاد باشد که قطعا تاثیر مستقیم روی کاهش درصد باتری و عمر کلی آن در طول روز خواهد داشت.

نکته قابل توجه درمورد محصولات سخت افزاری گوگل: اگر مشکلات پیش آمده در بخش نرم افزار باشد، قطعا این شرکت توانایی برطرف کردن آن در زمان بسیار کوتاه را خواهد داشت، در غیر اینصورت گوگل با مشکل اساسی برخورد خواهد کرد. شاید یکی از دلایل عدم موفقیت سری گوشی های پیکسل گوگل این موضوع باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی__

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.