گزارش: تقاضای کم برای خرید سری آیفون ۱۴ : دور از انتظار اپل

اوضاع نه چندان خوب اپل در فروش سری آیفون 14

شرکت کوپرتینویی اپل، اخیرا سری آیفون ۱۴ را با عنوان قدرتمندترین سری آیفون معرفی کرد. با این حال این سری در مدت زمان سپری شده، عملکرد چندان مناسبی در بخش فروش نداشته و تمامی انتظاراتی که این غول کوپرتینویی از فروش سری آیفون ۱۴ داشت، به واقعیت تبدیل نشده است. همین موضوع نیز باعث ایجاد نگرانی میان مدیران ارشد این شرکت شده است.

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، اپل موفق نشده است روند موفقیت آمیز خود در بازار گوشی های هوشمند را ادامه دهد و فروش سری جدید آیفون ۱۴ با شکست مواجه شده است. فروش نه چندان جالب این سری نتوانسته خواسته های غول کوپرتینویی را برطرف کند. طبق این گزارش، اپل به تمامی تامین کنندگان خود اعلام کرده است، به دلیل کمبود تقاضا، تولید آیفون های سری ۱۴ را تا ۶ میلیون دستگاه کاهش دهند.

این رقم ذکر شده برای شرکت بزرگی همچون اپل، چندان جالب نیست و این نشان دهنده اوضاع بد این شرکت در بازار گوشی های هوشمند است. اپل که تا به امروز میل زیادی به تولید انبوه محصولات خود به دست تامین کنندگان بود، در هفته های اخیر با یک مشکل بزرگ مواجه شده است. استقبال نه چندان زیاد کاربران در مواجه با سری آیفون ۱۴، تمامی برنامه های این شرکت برای تولید انبوه این گوشی ها را به خطر انداخته است.

دلیل تقاضای کم برای خرید سری آیفون ۱۴

یکی از دلایل مهمی که باعث شده تا این اتفاق برای بخش فروش آیفون پیش بیاید، زمان زیاد برای تحویل گوشی های آیفون است. این شرکت برای تحویل سفارشات بعد از ثبت آنها، حدود ۳۶ روز زمان می‌خواهد که در شش سال گذشته بی سابقه بوده و طبق گفته برخی از کارشناسان، همین مورد یکی از مشکلات اساسی اپل در فروش نه چندان جالب سری آیفون ۱۴ است.

البته پیش فروش گوشی های آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس در مقایسه با نسخه های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس بسیار خوب بوده است. اما این پیش فروش های خوب هم نتوانستند انتظارات اپل را از فروش سری آیفون ۱۴ راضی نگه دارند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، اپل در نظر دارد تا نیمه دوم سال جاری، حدود ۹۰ میلیون دستگاه آیفون تولید که این رقم با تعداد گوشی های تولید شده در سال گذشته برابری می‌کند.

یعنی اپل در نظر دارد، تعداد گوشی هایی که در سال ۲۰۲۱ تولید کرده بود را فقط در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ تولید کند. این کار می‌تواند منجر به ایجاد برخی مشکلات در تامین زنجیره محصولات این غول کوپرتینویی در بازار های جهانی شود. باید منتظر ایده های بلند پروازانه اپل در بازار گوشی های هوشمند و رقابت سخت با شرکت های دیگری همچون سامسونگ و شیائومی باشیم.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی__

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.