گزارش: آمار فروش آیفون ۱۳ در سه ماهه گذشته رشد داشته

رشد 40 درصدی آیفون 13 در بازار هند

آمار فروش آیفون ۱۳ در سه ماهه گذشته رشد داشته

بر اساس گزارش جدید Counterpoint Research، فروش گوشی های هوشمند در بازار هند حدود ۱۱ درصد کاهش داشته و فروش گوشی در این کشور به ۴۵ میلیون دستگاه در سه ماهه سوم رسیده است. این آمار بخاطر کمبود برخی قطعات و همچنین رشد قابل توجه گوشی های هوشمند به دست آمده است که نشان دهنده موفقیت کامل گوشی های میان رده و اقتصادی در این بازار است.

علی‌رغم تغییرات مختلف در عرضه و همچنین تامین قطعات، اپل توانسته رشد ۵ درصد به دست بیاورد که یک دستاورد قابل توجه برای این شرکت کوپرتینویی به شمار می‌رود. عملکرد مثبت اپل در تامین قطعات و همچنین ارائه سخت افزار مناسب، تاثیر زیادی در موفقیت این شرکت در بازار رو به پایین داشته است.

آمار فروش آیفون ۱۳

گوشی آیفون ۱۳ یکی از چهار گوشی برتر در بازار هند از لحاظ فروش است و در بخش گوشی های بالا‌رده همچنان اپل برترین برند با ۴۰ درصد سهم بازار به شمار می‌رود. حرکت مثبت و خوب این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ باعث شده تا این اعداد و ارقام قابل توجه به دست بیاید. علاوه بر شرکت کوپرتینویی، شیائومی نیز همچنان در صدر پر فروش ترین بازار هند است.

آمار فروش آیفون 13

با توجه به حضور این شرکت در صدر برترین فروشنده، همچنان شاهد کاهش ۱۹ درصدی سهم این شرکت چینی در بازار هند هستیم. دلیل افت شیائومی نیز بخاطر حضور اپل با قیمت مناسب و مشخصات قابل توجه است که موقعیت این شرکت چینی را متزلزل کرده است. بعد از این دو کمپانی، سامسونگ دومین فروشنده برتر بازار هند محسوب می‌شود که توانست رشد سالانه به ثبت برساند و در سال ۲۰۲۲، علی‌رغم دیگر کمپانی های مطرح، رشد خوبی در سال ۲۰۲۲ به دست بیاورد.

بعد از شرکت های ذکر شده، شرکت ویوو با کاهش ۱۵ درصدی همچنان در رده سوم برترین برند بازار موبایل هند قرار گرفته است. سری گوشی های T و IQOO این شرکت توانست فروش خوبی در این بازار به ثبت برساند و در نهایت شاهد تثبیت رتبه سوم برای این کمپانی چینی بودیم. بعد از آن نیز ریلمی با ۱۴ درصد، سهم بازار هند را به دست گرفته است. شرکت اوپو نیز با کاهش ۷ درصدی نسبت به سال گذشته، همچنان در رتبه پنجم قرار دارد.

تمامی برند های ذکر شده در بازار کلی مورد مقایسه و بررسی قرار گرفتند و در بخش پرچمدار، همان اپل در رتبه اول قرار دارد و با قدرت زیاد و فروش فوق العاده آیفون ۱۳، توانسته این بازار را به دست بیاورد. با نزدیک شدن به اواخر سال ۲۰۲۲، قطعا تقاضای گوشی های هوشمند کاهش خواهد یافت تا در اوایل سال ۲۰۲۳ شاهد معرفی محصولات جدید از سوی شرکت های تولید کننده باشیم. یکی دیگر از دلایل نوسانات بازار موبایل، بخاطر عدم تامین به موقع قطعات است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.