کوالکام ۱۲۵۸ کارمند خود را اخراج خواهد کرد: تلاش‌های ایالات متحده برای سرکوب چین نتیجه معکوس داشت!

تعدیل نیروی عظیم در کوالکام

گفته می‌شود که کوالکام نیروی کار خود را ۲.۵ درصد کاهش خواهد داد و طبق گزارش‌ها این تعدیل نیرو در دفاتر سانتا کلارا و سن دیگو اتفاق خواهد افتاد. پس از اخراج ۴۱۵ کارمند، سازنده چیپست مجبور شد یک بار دیگر تعداد پرسنل خود را کاهش دهد. کارشناسان صنعت اظهار داشته‌اند که بازگشت هواوی با تلاش‌های شکست خورده برای سرکوب چین از سوی ایالات متحده، شرکت‌هایی مانند کوالکام را تحت تاثیر قرار داده است و تا سال ۲۰۲۴ اوضاع این شرکت بهتر نخواهد شد.

طبق اطلاعات منتشر شده، کوالکام قرار است ۱۲۵۸ کارمند خود را اخراج کند و ۱۰۶۴ نفر از آنها از دفتر سن دیگو اخراج شده و در منطقه سانتا کلارا ۱۹۴ شغل حذف خواهد شد. گفته می‌شود که این تعدیل نیرو از ۱۳ دسامبر آغاز می‌شود. به گفته گلوبال تایمز، کوالکام اخراج کارمندان شانگهای را رد کرده است، اما اشاره می‌کند که برخی تغییرات لازم است.

کاهش تقاضای گوشی‌های هوشمند تأثیر مخربی بر تجارت کوالکام داشته است و با تحریم‌هایی که از سال ۲۰۱۹ علیه شرکت‌های چینی مانند هواوی و زد تی ای اعمال شد، واضح بود که ایالات متحده قصد دارد پیشرفت‌های فناوری در این منطقه را سرکوب کند. متأسفانه، این تلاش‌ها نتیجه معکوس داشته و هواوی به شدت با میت ۶۰ خود با پردازنده Kirin 9000S مورد توجه قرار گرفته است.

شیانگ لیگانگ، ناظر باسابقه مخابراتی، گفت که با توجه به موفقیت هواوی، دیگر نیازی به خرید تراشه‌های کوالکام نخواهد بود. او همچنین بیان کرد که تجدید حیات هوآوی بر سهم بازار کوالکام در میان سایر مشتریان چینی مانند شیائومی و اوپو تأثیر خواهد گذاشت.

تحلیلگر Ming-Chi Kuo قبلاً تخمین زده بود که در سال ۲۰۲۴، کوالکام تا ۶۰ میلیون سفارش تراشه را به لطف Kirin 9000S از دست خواهد داد اما احتمال دارد که این ارقام به میلیاردها دلار ضرر تبدیل شوند.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.