کوالکام چیپست جدیدی برای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی معرفی کرد

وضوح فوق‌العاده و هوش مصنوعی قدرتمند

کوالکام چیپست جدیدی برای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی معرفی کرد

کوالکام امروز از چیپست Snapdragon XR2+ Gen 2 برای واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) رونمایی کرد. پلتفرمی که قرار است توسط سامسونگ و گوگل در هدست‌های آینده‌شان استفاده شود، از وضوح ۴.۳K برای هر چشم با نرخ فریم تا ۹۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند.

واقعیت افزوده

XR2+ Gen نسبت به XR2 Gen 2 معمولی، از پردازنده گرافیکی (GPU) 15 درصد سریع‌تر و پردازنده مرکزی (CPU) 20 درصد قدرتمندتر برخوردار است. این ارتقای سخت افزاری، امکانات جدیدی مانند رندرینگ پویای نقطه‌ای (foveated rendering)، تکنیک اصلاح فریم اسپیس وارپ (space warp) و سوپررزولوشن بازی حتی در گرافیک ۴K را فراهم می‌کند.

کوالکام از هوش مصنوعی روی دستگاه استفاده می‌کند که از ۱۲ یا بیشتر دوربین همزمان پشتیبانی می‌کند. این دوربین‌ها باید تعاملات فضایی، از جمله حرکات سر، کنترلر، حالت چهره، تخمین عمق و بازسازی سه بعدی را بهبود بخشند.

واقعیت مجازی

این پلتفرم از نمایشگر شفاف با زمان پاسخ ۱۲ میلی‌ثانیه و رنگ کامل پشتیبانی می‌کند و دستگاه‌های مجهز به XR2+ Gen 2 با تمامی پروتکل‌های بی‌سیم از جمله Wi-Fi 6، ۶E و ۷ کار خواهند کرد.

با توجه به پشتیبانی از این ویژگی‌های پیشرفته، انتظار می‌رود هدست‌های جدید با Apple Vision Pro رقابت کنند. کوالکام درباره زمان عرضه اولین دستگاه‌های مجهز به Snapdragon XR2+ Gen 2 اطلاعاتی ارائه نکرده است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.