کمک ۳.۲ میلیارد دلاری اسرائیل به اینتل برای ساخت یک تراشه!

اینتل ۳.۲ میلیارد دلار کمک مالی دولتی برای راه اندازی ۲۵ میلیارد دلار کارخانه چیپ اسرائیل دریافت می کند

دولت اسرائیل روز سه‌شنبه موافقت کرد تا ۳.۲ میلیارد دلار به شرکت اینتل برای ساخت یک کارخانه جدید تراشه در جنوب اسرائیل اعطا کند. هزینه این کارخانه ۲۵ میلیارد دلار خواهد بود و قرار است در سال ۲۰۲۷ افتتاح شود. به گفته تل آویو، احداث کارخانه تراشه سازی جدید اینتل، بزرگترین سرمایه گذاری است که یک شرکت خارجی در طول سالیان گذشته انجام می دهد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که اسرائیل هنوز درگیر جنگ با گروه شبه نظامی فلسطینی حماس است. هجوم ارتش اسرائیل از تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۳ با حمله موشکی حماس آغاز شد. قرارداد همکاری بزرگترین شرکت تراشه سازی آمریکایی و پیشنهاد سخاوتمندانه تل آویو در حالی انجام می شود که کاخ سفید فشارهای خود را بر اسرائیل تشدید کرده است تا بتواند از این طریق تلفات غیرنظامیان فلسطینی ساکن در نوار غزه را کاهش دهد.

اسرائیل

اینتل می گوید که این کارخانه جدید به آن کمک می کند تا ظرفیت تولید خود را در اروپا افزایش دهد و به نیازهای رو به رشد مشتریان خود پاسخ دهد. این کارخانه همچنین به ایجاد هزاران شغل در اسرائیل کمک خواهد کرد.

وزیر اقتصاد اسرائیل، اوری بار لیب، گفت که این سرمایه گذاری “یک نقطه عطف مهم برای اقتصاد اسرائیل است.” وی افزود که این کارخانه “به اسرائیل کمک می کند تا به یک مرکز جهانی برای تولید چیپ تبدیل شود.”

اینتل در حال حاضر دو کارخانه تولید چیپ در اسرائیل دارد. این کارخانه جدید سومین کارخانه این شرکت در این کشور خواهد بود.

اینتل

اهمیت این سرمایه گذاری

این سرمایه گذاری دولتی برای اسرائیل اهمیت زیادی دارد. این کشور به دنبال تقویت حضور خود در صنعت  است که به طور فزاینده ای مهم می شود.

صنعت اسرائیل در حال حاضر به ارزش ۱۰ میلیارد دلار است و حدود ۱۰۰ هزار نفر را در این کشور مشغول به کار می کند. این سرمایه گذاری جدید می تواند به رشد این صنعت کمک کند و به اسرائیل کمک کند تا به یک مرکز جهانی برای تولید چیپ تبدیل شود.

اثرات اقتصادی این سرمایه گذاری

این سرمایه گذاری همچنین اثرات اقتصادی مثبتی برای اسرائیل خواهد داشت. این کارخانه جدید به ایجاد هزاران شغل در این کشور کمک خواهد کرد و به رونق اقتصاد اسرائیل کمک خواهد کرد.

این کارخانه همچنین به افزایش صادرات اسرائیل کمک خواهد کرد. این کارخانه محصولات خود را به سراسر جهان صادر خواهد کرد و به افزایش درآمدهای ارزی اسرائیل کمک خواهد کرد!

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.