کلاهبرداری بزرگ در تجهیزات سیسکو: مدیر عامل این شرکت فقط ۷۸ ماه زندان گرفت!

کلاهبرداری بزرگ در تجهیزات سیسکو: مدیر عامل این شرکت فقط ۷۸ ماه زندان گرفت!

مأموران فدرال مردی را به جرم کلاهبرداری چند صد میلیون دلاری با فروش تجهیزات شبکه تقلبی سیسکو به ارتش، مدارس و بیمارستان‌ها دستگیر کردند.

اونور آکسوی، رئیس شرکتی به نام Pro Network Entities، به خاطر فروش تجهیزات تقلبی سیسکو به جای تجهیزات اصلی به این سازمان‌ها، مجرم شناخته شد. قاضی او را به ۶.۵ سال زندان، ۳ سال آزادی تحت نظارت و جریمه‌های نقدی سنگین محکوم کرد.

آکسوی چطور این کارو کرد؟

شرکت او طی ۸ سال، بیش از ۱۸۰ محموله تجهیزات تقلبی سیسکو را از چین و هنگ‌کنگ به آمریکا وارد کرد. این تجهیزات توسط شرکت‌های تحت مدیریت او و همچنین در فروشگاه‌های آنلاین مانند آمازون و eBay به فروش می‌رسیدند.

چرا این موضوع مهمه؟

تجهیزات سیسکو در سراسر جهان استفاده می‌شود و به همین دلیل، بازار سیاه بزرگی برای اجناس تقلبی و بازسازی‌شده این برند وجود دارد. این تجهیزات می‌توانند خطرات امنیتی جدی ایجاد کنند، زیرا هکرها می‌توانند از آنها برای نفوذ به شبکه‌های دولتی، نظامی و شرکتی استفاده کنند.

گزارش‌هایی از استفاده از این تجهیزات در سیستم‌های نظامی ایالات متحده وجود دارد.

برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که از این تجهیزات تقلبی در سیستم‌های پشتیبانی رزمی ارتش آمریکا، از جمله جت‌های جنگنده و بمب‌افکن‌های هسته‌ای استفاده شده است.

 

چه کاری باید کرد؟

اگر مسئولیت امنیت شبکه را بر عهده دارید، باید مراقب باشید. سوابق خرید تجهیزات سیسکو خود را بررسی کنید و هرگونه کالای مشکوک را جایگزین کنید. همچنین باید تجهیزات فرسوده را به درستی امحا کنید تا دوباره به دست کلاهبرداران نرسد.

این کلاهبرداری نشان‌دهنده خطرات جدی امنیتی مرتبط با استفاده از تجهیزات تقلبی است. همه ما باید برای محافظت از شبکه‌های خود در برابر این تهدیدات هوشیار باشیم.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع notebookcheck

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.