کاوش و استخراج هلیوم-۳ از کره ماه توسط Interlune تا سال ۲۰۳۰: سرمایه گذاری فضایی!

کاوش و استخراج هلیوم-۳ از کره ماه توسط Interlune تا سال ۲۰۳۰: سرمایه گذاری فضایی!

به تازگی، یک شرکت استارتاپ جدید به نام Interlune مدعی شد که استخراج منابع طبیعی کره ماه و فروش مجدد آنها در زمین برای اولین برا اتفاق خواهد افتاد. هدف از ایجاد پروژه کاوش و استخراج هلیوم-۳ از کره ماه، تهیه ماده‌ای است که توسط خورشید از طریق همجوشی تولید می‌شود، و یکی از ارزشمند ترین مواد در دنیا می باشد.

راب میرسون، یکی از اعضای موسس شرکت و رئیس سابق شرکت Blue Origin، در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که این تجارت قصد دارد از دستگاه های برداشت کننده در یکی از ماموریت های بعدی توسط ناسا استفاده کند. به گفته او، هدف این است که تا سال ۲۰۲۸ یک کارخانه آزمایشی بر روی ماه ساخته شود و تا سال ۲۰۳۰ در آنجا شروع به فعالیت کند.

کاوش و استخراج هلیوم-3 از کره ماه

اقدامات جدید در پروژه کاوش و استخراج هلیوم-۳ از کره ماه

اظهارات جدید این شرکت، بدین شکل بود که حدود ۱۸ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. علاوه بر این، ۱۵ میلیون دلار از آن توسط سرپرستی Seven Seven Six، شرکت سرمایه گذاری الکسیس اوهانیان، یکی از بنیانگذاران رددیت، تامین شده است. کاوش و استخراج هلیوم-۳ از کره ماه، کاربردهای بالقوه ای روی زمین از جمله محاسبات کوانتومی، تصویربرداری پزشکی و احتمالاً حتی سوخت راکتور همجوشی در آینده دارد.

این ماده توسط بادهای خورشیدی به ماه منتقل می شود، جایی که اعتقاد بر این است که در خاک محبوس می شود تا زمانی که به زمین برسد، جایی که مغناطیس کره مانع آن می شود. حجم عظیمی از خاک ماه یا سنگ سنگی قرار است توسط این شرکت حفاری شود، که متعاقباً مواد را پردازش کرده و گاز هلیوم-۳ را قبل از بازگرداندن آن به زمین استخراج می کند. همچنین، این استارت‌آپ علاوه بر ماشین برداشت ماه ساخت داخل خود، در حال آماده سازی یک مأموریت فرودگر رباتیک برای تعیین میزان مواد موجود در نقطه سطح انتخاب شده است.

کاوش و استخراج هلیوم-3 از کره ماه

در نهایت، میرسون در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرآیند کاوش و استخراج هلیوم-۳ از کره ماه برای اولین بار در تاریخ از نظر فنی و اقتصادی امکان‌پذیر است. اعضای اولیه تیم منتخب برای این ماموریت شامل گری لای معمار ارشد سابق Blue Origin، فضانورد هریسون اچ اشمیت از آپولو ۱۷ و جیمز آنتیفایف است که روی پروژه بالون ارتفاع بلند Alphabet’s Loon کار می کردند، هستند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.