کاهش فروش Macbook اپل را مجبور کرد تا در مورد ارتقاء صفحه نمایش OLED تجدید نظر کند

کاهش فروش Macbook اپل را مجبور کرد تا در مورد ارتقاء صفحه نمایش OLED تجدید نظر کند

اخیرا طی خبری اعلام شد که شرکت Apple در مورد برنامه‌های سرمایه‌گذاری در نمایشگر OLED نسل هشتم سامسونگ تجدید نظر کرده است، این تصمیم بدین خاطر بود که ظاهراً عرضه Macbook با نمایشگر OLED را با یک سال تمام به تعویق انداخته شده است. فروش ضعیف این محصول یکی از دلایل اصلی این موضوع می باشد.

Macbook اپل

اطلاعاتی در مورد کاهش فروش Macbook اپل

طی گزارش هایی که دریافت شده، رسانه‌های کره‌ای بیان کردند که شرکت اپل Macbook ها را با نمایشگرهای OLED عرضه می‌کند و این برنامه‌ها را تا سال ۲۰۲۷ به تعویق انداخته می‌شود. به نظر می رسد خرید تجهیزات تولید پنل های OLED نسل هشتم سامسونگ نیز به مدت طولانی کنسل شده است، زیرا اپل انتظار دارد مشتری اصلی برای دستگاه خود از پنل های OLED بزرگتر و کارآمدتر داشته باشد.

همچنین، این احتمال وجود دارد که iPad Pro نیز در سال آینده با صفحخ نمایش OLED عرضه شود، اما این شرکت نمی تواند طی این قرارداد سرمایه گذاری خود را به پایان برساند و به احتمال زیاد از نسل ششم این پنل با مشارکت سامسونگ و یا ال جی استفاده می کند. با این حال، پس از کاهش ۵۰ درصدی در عرضه Macbook در سه ماهه گذشته، اپل تصمیم گرفته است که کل فرآیند تولید خود را روی توسعه نسخه جدید با OLED قرار دهد.

با این حال، ممکن است طی این رویداد این قرارداد به طور کلی از بین برود، و برخلاف داستان موفقیت آمیز آیفون در Macbook این پروسه کلا حذف شود. در ابتدا، اپل قصد داشت اولین آیپد پرو با پنل OLED را در سال ۲۰۲۴ معرفی کند و پس از آن یک Macbook با پنل OLED در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ معرفی شود. این شرکت می‌خواست از پنل‌های دو پشته‌ای استفاده کند که توسط ال‌جی توسعه یافته و اکنون برای سیستم سرگرمی مرسدس بنز عرضه می‌شوند.

Macbook اپل

ویژگی صفحه‌نمایش‌های OLED بدین شکل است که از دیگر نمونه های موجود دو مرتبه روشنایی و طول عمر بیشتری دارند و برای برنامه‌هایی که نیاز به طول عمر دارند، مانند ماشین‌ها یا لپ‌تاپ‌هایی که افراد سال‌ها از آن‌ها نگهداری می‌کنند، ایده‌آل هستند. به دنبال این مسئله، اپل همچنین از پنل‌های OLED انعطاف‌پذیر سامسونگ برای دستگاه‌های بزرگ‌تر ناراضی بود و آن را مجبور کرد به دنبال راه‌حل هیبریدی باشد.

با این حال، اکنون اپل عرضه نهایی اولین Macbook های خود با پنل OLED را تا سال ۲۰۲۷ به تعویق می اندازد و سامسونگ برنامه های خط تولید سخت افزار نسل هشتم را متوقف کرده است. به نظر می‌رسد سفارش‌های اپراتور Canon Talkie که حداکثر تا این سه‌ماهه تحویل داده می‌شود، و با وجود چنین تجهیزاتی این فرآیند فقط برای یک سال کاهش می یابد، که نشان‌دهنده تغییر در نگرش اپل نسبت به عرضه این محصول با پنل های جدید است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.