کارت NM 512 گیگابایتی Lexar برای گوشی های هوآوی

 کارت NM 512 گیگابایتی Lexar برای گوشی های هوآوی

شرکت Huawei در سال ۲۰۱۸ یک فرمت کارت حافظه به نام کارت NM را معرفی کرد و در پنج سال گذشته از آن در اکثر دستگاه های خود استفاده کرده است. این استاندارد خارج از این شرکت نبود و قابل درک است که سازندگان حافظه عجله ای برای پذیرش آن نداشتند.

اما اکنون به نظر می رسد فروش هوآوی دوباره در حال افزایش است و حافظه های Lexar باز به عرصه تکنولوژی بازگشته‌اند. تا پیش از این، بزرگترین کارت NM دارای ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت بود، اما اکنون این شرکت کارت جدید NM را با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت روانه بازار کرده است.

Lexar

مشخصات کارت حافظه جدید Lexar

کارت NM جدید Lexar یک سوم کوچکتر از کارت microSD است و در اسلات نانو سیم کارت قرار می گیرد. این استاندارد به دلیل طراحی پیچیده تر و مسائل فنی که هزینه ها را افزایش می دهد توسط سایر شرکت ها پذیرفته نشده است.

همچنین یک بخش بازاریابی وجود دارد که در آن شرکت‌های گوشی‌های هوشمند از کاربران می‌خواهند که از فضای ذخیره‌سازی ابری داخلی مانند Google Drive، Apple iCloud، Samsung Cloud، Mi Cloud و غیره استفاده کنند.

Lexar

محصول جدید Lexar از پروتکل eMMC 5.1 پشتیبانی می کند و دارای سرعت خواندن ۹۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن تا ۸۵ مگابایت بر ثانیه است که به اندازه حافظه داخلی فعلی نیست. اما برای ضبط ویدیوی ۴K در گوشی هوشمند هواوی کافی است.

کارت ۵۱۲ گیگابایتی NM همچنان به فروش آنلاین ادامه دارد با توجه به اینکه کارت‌های ۲۵۶ گیگابایتی NM در حال حاضر بین ۵۰ تا ۸۰ دلار در آمازون، آمازون و برخی فروشگاه‌های آفلاین قیمت دارند، انتظار داریم قیمتی بیش از ۱۰۰ دلار / ۱۰۰ یورو / ۱۰۰ پوند داشته باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.