کوالکام نسل بعدی پلتفرم های AR/VR خود را با نام Snapdragon XR2 Gen 2 معرفی کرد.

کوالکام نسل بعدی پلتفرم های AR/VR خود را با نام Snapdragon XR2 Gen 2 معرفی کرد.

اخیرا شرکت Qualcomm که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان چیپست های جهان می باشد، نسل بعدی پلتفرم های AR/VR خود را با نام های Snapdragon XR2 Gen 2 و AR1 Gen 1 معرفی کرد. این دو پلتفرم باید واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی را در دستگاه‌های باریک و سبکی که به بسته باتری خارجی نیاز ندارند، فعال کنند. این به سایر تولیدکننده ها فرصتی برای تصاحب سهمی از فضا می دهد که با انتشار Vision Pro اپل رشد خواهد کرد.

Snapdragon XR2 Gen 2

ویژگی های پردازنده Snapdragon XR2 Gen 2

احتمالا تراشه Snapdragon XR2 Gen 2 جالب‌ترین محصول این شرکت باشد چرا که این پردازنده از دستگاه های MR و VR با عملکرد GPU 2.5 برابر بهتر در مقایسه با نسل قبلی خود، عملکرد ۸ برابری هوش مصنوعی، پشتیبانی از حداکثر ۱۰ دوربین و سنسور، نمایشگر ۲x 3K و آخرین ISP Spectra در برد پشتیبانی می کند.

از سوی دیگر، پلت فرم AR1 Gen 1 عینک های هوشمند سبک وزن با قابلیت MR را هدف قرار می دهد. علاوه بر این، ضبط زنده و پخش مستقیم از عینک امکان جستجوی بصری و ترجمه بلادرنگ را فراهم می کند.

Snapdragon XR2 Gen 2

هر دو تراشه با مشارکت متا توسعه یافته اند و در اوایل سال جاری بر روی دستگاه های متا عرضه خواهند شد. به عنوان مثال، Meta Quest 3 از پلتفرم این پردازنده استفاده می کند، در حالی که عینک هوشمند Ray-Ban Meta از پلت فرم AR1 استفاده می کند. سایر تولیدکنندگان نیز  توانایی ساخت دستگاه های خود را با استفاده از تراشه های جدید اعلام شده از سال ۲۰۲۴ خواهند داشت.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.