سامسونگ قول پشتیبانی ۷ ساله نرم افزاری و امنیتی از زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ رو داد

سامسونگ قول پشتیبانی ۷ ساله نرم افزاری و امنیتی از زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ رو داد

همونطور که انتظار می رفت، سامسونگ برای آخرین گوشی های تاشو خودش یعنی گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶، به مدت هفت سال آپدیت های اندروید، رابط کاربری One UI و امنیتی ارائه می‌کنه.

سامسونگ این سیاست آپدیت هفت ساله رو اوایل سال ۲۰۲۴ با سری گلکسی S24 معرفی کرد و بعد از گوگل، تنها شرکتیه که همچین پشتیبانی بلندمدتی رو قول میده.

این سیاست سامسونگ (و گوگل) نه تنها از بقیه تولید کننده های اندروید بلکه از اپل هم بهتره، چون آیفون ها فقط تا پنج سال آپدیت نرم افزار می گیرن.

سامسونگ قول پشتیبانی 7 ساله نرم افزاری و امنیتی از زد فولد 6 و زد فلیپ 6 رو داد

حالا سامسونگ لیست گوشی هایی که تا هفت سال آپدیت می گیرن رو با اضافه کردن گلکسی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ بیشتر کرده. این دو گوشی با اندروید ۱۴ و رابط کاربری One UI 6.1.1 عرضه میشن، و اگه گوگل و سامسونگ روش نام گذاری نسخه های اندروید و One UI رو عوض نکنن، زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ تا اندروید ۲۱ و One UI 13 آپدیت میگیرن.

مثل چیزی که قبلا گفته شد، گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶ هم تا هفت سال آپدیت امنیتی دریافت می کنن. البته تو این هفت سال، تعداد دفعات آپدیت های امنیتی کم میشه ولی خب، بازم بهتر از اینه که اصلا آپدیتی نباشه.

سامسونگ قول پشتیبانی 7 ساله نرم افزاری و امنیتی از زد فولد 6 و زد فلیپ 6 رو داد

درباره قطعات یدکی چی؟

خب معلومه که گوشی های تاشو نسبت به گوشی های معمولی حساس ترن و بیشتر ممکنه خراب بشن، پس اگه کسی بخواد زد فولد ۶ یا زد فلیپ ۶ رو تا هفت سال نگه داره، احتمالا مجبور میشه قطعاتی مثل صفحه نمایش یا باتری رو عوض کنه. اما آیا سامسونگ تا هفت سال قطعات یدکی رو هم تضمین می کنه؟

برخلاف گوگل، سامسونگ تا حالا رسما قول نداده که تا هفت سال قطعات یدکی رو نگه داره. اما ما با سامسونگ تماس گرفتیم تا ببینیم نظرشون چیه و اگه جوابی بدن، این مقاله رو آپدیت می کنیم.

__ تکنو دات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع sammobile

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.