پرونده ارزخواری مونتاژکاران خودرو توسط دولت مورد بررسی قرار گرفت

پرونده ارزخواری مونتاژکاران خودرو توسط دولت مورد بررسی قرار گرفت

بعد از ماه ها اظهار و شکایات گوناگون طی پرونده ارزخواری مونتاژکاران خودرو طی روز گذشته علی آبادی وزیر صمت درباره این موضوع مواردی را بیان کرد. او گفت که از تمامی مسائل پیش آمده باخبریم، اما گزارش های دقیقی نسبت به ان وجود ندارد البته یک تیم کارشناسی مجرب برای این موضوع ایجاد شده است که امیدواریم در طی زمانی کوتاهی موارد لازم روشن شود.

طبق گزارشات ارائه شده توسط خبرگذاری تسنیم، وزیر صمت در ادامه صحبت های خود بیان کرده است که تلاش ما این است که در بخش بهره وری ظرفیت های کشور و استفاده از منابع ارزی تماما پیرو برنامه های کاربردی باشیم تا نسبت به عرضه ارز به مخاطبان مشکلی وجود نداشته باشد. البته ممکن است کاربران اصلی در طی این روند دچار کدورت و احساس نارضایتی شوند اما برای اینکه بهترین عملکرد را ارائه بدهیم بهتر است روند لازم و طبیعی را در تخصیص ارز کاملا پیش برود.

نظرات رسانه ها در مورد پرونده ارزخواری مونتاژکاران خودرو

طبق اطلاعات موجود طی لیست های اصلی گمرک داخل کشور اخیرا ۱۰۰ واردکننده براساس قیمت ارزی سال ۱۴۰۲ مبالغ هنگفتی را دریافت کرده‌اند که بیشتر آنها شرکت های خودرو ساز مونتاژی بود‌ه‌اند. حال پیوست شماره ۲ گمرک ایران کاملا مشخص شده است، اکثر خودرو سازان مونتاژی در این جمع کاملا نقش بزرگی را دارند.

برای مثال صنایع خودروسازی مدیران حدود ۱ میلیارد دلار، کرمان موتور ۷۵۰ میلیون دلار، کوروش موتور آریا ۶۳۵ میلیون دلار و بهمن موتور حدود ۴۰۰ میلیون دلار ارز دریافت کرده‌اند. حال اگر این موضوع از دید رسانه ها دور نمانده است و ایجاد بازار ملتهب و عدم برقراری ثبات می تواند در توزیع و آماده سازی لیست موجود خودروسازان سوالات زیادی را داشته باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع tasnimnews

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.