پردازنده M4 اپل همه رو شوکه کرد؛ نتایج بنچمارک منتشر شد

پردازنده M4 اپل همه رو شوکه کرد؛ نتایج بنچمارک منتشر شد

بنچمارک‌های جدیدی از پردازنده‌ی قدرتمند M4 اپل در Geekbench منتشر شده. طبق این نتایج، عملکرد CPU این تراشه در بخش تک هسته‌ای نسبت به نسل قبلی یعنی M3 جهش قابل توجهی داشته و پردازنده‌ی گرافیکی اون هم فراتر از انتظار ظاهر شده.

این بنچمارک‌ها روز گذشته توسط Anil Ganti منتشر شدن. نتایج اولیه تنها بخش کوچکی از توانایی‌های M4 را به نمایش گذاشته بود اما حالا با نتایج جدید، تصویر روشن‌تری از قدرت این تراشه‌ی جدید داریم.

پردازنده M4 اپل همه رو شوکه کرد؛

امتیاز M4 در بخش تک هسته‌ای بنچمارک Geekbench 6.2 برابر با ۳۷۶۷ و در بخش چند هسته‌ای ۱۴۶۷۷ است. در اجرای دوم این تست امتیاز تک هسته‌ای به ۳۸۱۰ و امتیاز چند هسته‌ای به ۱۴۵۴۱ رسید. این نتایج نشان دهنده‌ی افزایش ۲۵ درصدی عملکرد تک هسته‌ای نسبت به M3 است. عملکرد چند هسته‌ای M4 هم تقریبا هم سطح با M3 پرو نسل قبل که ۱۱ هسته داشته.

هسته‌ی قدرتمند M4 می‌تونه تا فرکانس ۴.۴ گیگاهرتز بوست پیدا کنه که بالاترین مقدار در بین پردازنده‌های مبتنی بر ARM به حساب میاد. این یعنی M4 پردازنده‌ی اسنپدراگون ایکس الیت رو کاملا پشت سر گذاشته و حتی در بخش تک هسته‌ای از رقبای x86 اینتل و AMD هم بهتر عمل می‌کنه.

اما قدرت M4 فقط به CPU اون محدود نمیشه. امتیاز این تراشه در بنچمارک Metal برابر با ۵۳۷۹۲ است که ۵۶ درصد سریع‌تر از M3 (با امتیاز ۳۴۴۲۱) و ۱۰ درصد سریع‌تر از M3 پرو (با امتیاز ۴۸۷۸۵) است. هرچند این جهش عظیم برای اپل یک برد بزرگ محسوب میشه، برخی معتقدند که چنین قدرت پردازشی برای سیستم عاملی مثل iPadOS زیادیه. با این حال انتظار می‌ره به زودی شاهد لپ‌تاپ‌های جدید مک‌بوک مجهز به M4 باشیم که به کاربران اجازه میدن از تمام توان این پردازنده‌ی قدرتمند استفاده کنن.

پردازنده M4 اپل همه رو شوکه کرد؛

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.