خداحافظ AMD، سلام پردازنده گرافیکی سامسونگ!

خداحافظ AMD، سلام پردازنده گرافیکی سامسونگ!

سامسونگ داره یه خداحافظی اساسی با پردازنده‌های گرافیکی AMD می‌کنه و می‌خواد از محصولات خودش تو این زمینه رونمایی کنه. البته این اتفاق یهویی نمی‌افته و یه ذره طول می‌کشه. فعلا قراره پردازنده گرافیکی اگزینوس ۲۵۰۰ از معماری RDNA AMD استفاده کنه، ولی احتمالا آخرین نسل از این همکاری باشه.

خداحافظ AMD، سلام پردازنده گرافیکی سامسونگ!

یادتون هست پردازنده گرافیکی Xclipse مبتنی بر RDNA رو که با AMD ساخته بودن؟ اولین بار تو اگزینوس ۲۲۰۰ اومد و بعدشم تو اگزینوس ۱۴۸۰ سامسونگ که یه چیپست میان‌رده بود استفاده شد. کلی سر و صدا کرد و گفتن که رقیب سرسختی واسه Adreno (پردازنده گرافیکی کوالکام) هست و تو بازی‌های با رهگیری پرتو (Ray Tracing) حرف اول رو می‌زنه.

اما انگار سامسونگ از این همکاری با AMD خیلی راضی نیست و می‌خواد خودش یه پا تو میدون پردازنده‌های گرافیکی بذاره. طبق خبرها، اولین تراشه اگزینوس که از پردازنده گرافیکی سامسونگ استفاده می‌کنه، اگزینوس ۲۶۰۰ نام داره و قراره سال ۲۰۲۶ به بازار بیاد.

خداحافظ AMD، سلام پردازنده گرافیکی سامسونگ!

یه سری شایعه هم هست که سامسونگ داره رو یه پردازنده مرکزی (CPU) اختصاصی خودش هم کار می‌کنه، ولی فعلا هیچی قطعی نیست و شاید سال‌ها طول بکشه تا سامسونگ بتونه CPU خودش رو بسازه.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.