پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۷ نسل ۲ در ۱۷ مارس در دسترس خواهد بود

پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۷ نسل ۲ در ۱۷ مارس در دسترس خواهد بود

از اوایل ماه فوریه، شایعاتی مبتنی بر ارائه گوشی هایی جدیدی با اسنپدراگون ۷ نسل ۲ شنیده می شود که هنوز در بازار عرضه نشده اند. بیش از این اسنپدراگون ۷ نسل ۱ اولین پردازنده‌ای بود که سری اسنپدراگون ۷۰۰ را به استانداردهای جهانی جدید تبدیل کرد. تابحال این پردازنده توسط OEM ها تست نشده است که به اندازه سری Snapdragon 778G محبوب باشند. منتهی، Qualcomm آماده عرضه نسل بعدی پردازنده های خود است. همچنین طبق اطلاعاتی که دریافت شده ممکن است پردازنده هایی نظیر اسنپدراگون ۷ نسل ۲ و اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۱ عرضه شوند. تقریبا می توان گفت که تاریخ عرضه احتمالی این محصولات در ۱۷ مارس است.

 

اسنپدراگون 7 نسل 2

همچنین کوالکام اخبار موجود مبنی بر رویداد جدیدی را در ۱۷ مارس تایید کرده است. با توجه به وجود چنین اطلاعاتی شکی نیست که، این شرکت یک تراشه جدید را معرفی خواهد کرد. برخی شایعاتی نیز وجود دارد، در حالی که کاربران زیادی از پردازنده Snapdragon 7+ Gen 1 استفاده خواهند کرد،  برخی دیگر منتظر سری جدید پردازنده SD8 Gen 2 هستند. اگر چه این شرکت بیشتر در مورد پردازنده اسنپدراگون ۷ نسل ۲ پافشاری می کند. ولی به خاطر محبوبیت سری SD8 Gen 2 فعلی کار بازاریابی سختی را در پیش خواهد داشت.

 

مشخصات پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۷ نسل ۲

در حال حاظر فاش شدن اطلاعات یک کار عادی شده است و روز به روز هم جلوتر می رود، با این حال جزئیات کاملی مربوط به اسنپدراگون ۷ نسل ۲ موجود نیست. فقط در این بین یک لیست در بستر Geekbench مربوط به چیپست Sm7475 وجود دارد.  اطلاعاتی کلیدی که از این لیست به دست آمده بدین صورت است که پردازنده مورد نظر دارای ۱ هسته ARM Cortex-X2 با فرکانس ۲.۹۲ گیگاهرتز، ۳ هسته ARM Cortex-A710 با فرکانس ۲.۵ گیگاهرتز و ۴ هسته ARM Cortex-A510 با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتز می‌باشد.

برای اسنپدراگون ۷ نسل ۲ پردازنده گرافیکی Adreno 725 با سرعت کلاک ۵۸۰ هرتز در نظر گرفته شده است. تایید این اطلاعات در این میان مشکل است، ولی مشخصات موجود، اسنپدراگون ۷ نسل ۲ را به اولین میان رده با هسته Cortex-X2  بین پردازنده ها تبدیل می کند.

اسنپدراگون 7 نسل 2

نکته جالبی که وجود دارد شباهت اسنپدراگون ۷ نسل ۲ با سری اسنپدراگون ۸ نسل ۱ است. به هرحال ممکن است از نسخه ای غیر گارانتی شده این سری نیز عرضه شود که جای تعجب ندارد چون قبل از این نیز بدین صورت شده بود. پس، پردازنده گرافیکی Adreno 725 انتخاب می شود، بدین شکل که این پردازنده پایین تر از Snapdragon 730 در سری ۸ Gen 1 قرار خواهد گرفت. بنابراین، سرعت کلاک و تعداد هسته ها عملکرد آن را در کارایی نشان خواهد داد.
امتیازات موجود در لیست Geekbench نشان دهنده عملکرد بالاتر پردازنده MediaTek Dimensity 8200 و مقایسه آن با Dimensity 9000 است. پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۷ نسل ۲ ممکن است در این میان محبوبیت خود را بین مصرف کنندگان از دست بدهد و MediaTek در بخش میانی بالایی جایگاه را به دست بگیرد. بیشتر کاربران منتظر هستند تا ببینند اسنپدراگون ۷ نسل ۲ شرایط ایده‌آل را برای کوالکام فراهم می کند یا نه.
در حال حاضر بنا بر اطلاعات دریافتی دو دستگاه POCO X5 GT و Realme GT Neo 5 Lite/SE  دارای پردازنده اسنپدراگون ۷ نسل ۲ خواهند بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.