عرضه پردازنده کوالکام اسنپدارگون ۸S نسل ۳: نسل جدید میان رده‌های قدرتمند!

عرضه پردازنده کوالکام اسنپدارگون ۸S نسل ۳: نسل جدید میان رده‌های قدرتمند!

اخیراً یک تراشه جدید توسط Qualcomm معرفی شد، که دارای قیمت و سطح ویژگی کمتری از مدل های پرچمدار می باشد. هدف از ساخت  پردازنده کوالکام اسنپدارگون ۸S نسل ۳ ارائه گوشی‌های ارزان‌تر با اکثر ویژگی‌های نسل بالا، از جمله به عنوان پشتیبانی از مدل‌های مولد هوش مصنوعی روی دستگاه که قابل توجه بسیاری از کاربران است. با این حال، ارائه چنین ویژگی ها به همراه قیمت مناسب و کاربری راحت می تواند موقعیت ویژه‌ای را به همراه داشته باشد.

نسخه مورد نظر دارای یک تراشه گرافیکی مشابه سری اسنپدراگون ۸ نسل ۳ اصلی است، اما با فرکانس پایین‌تری کار می‌کند و یک هسته عملکرد کمتری دارد. علاوه بر این، ردیابی پرتو با شتاب سخت‌افزاری نیز پشتیبانی می‌شود که عملکرد بازی‌های واقع‌گرایانه را بهبود می‌بخشد. معیارهای این مدل بیشتر نسبت به یک میان رده مشابه گوشی های پرچمدار است.

عرضه پردازنده کوالکام اسنپدارگون 8S نسل 3

ویژگی های پردازنده کوالکام اسنپدارگون ۸S نسل ۳: قابلیت های هوش مصنوعی

پردازنده کوالکام اسنپدارگون ۸S نسل ۳ می‌تواند مدل‌های زبانی بزرگ با حداکثر ۱۰ میلیارد پارامتر را اجرا کند. این مدل‌ها شامل Llama 2 و Gemini Nano هستند و از هوش مصنوعی مولد چندوجهی روی دستگاه پشتیبانی کامل می شود. همچنین، نسبت به نسخه های قدرتمند، امکان گسترش تصویر و تولید دستیارهای مجازی فناوری های جدید را فراهم می کند.

به گفته دیپو جان، مدیر ارشد مدیریت محصول کوالکام، سه زیرمجموعه اصلی وجود دارد که هر یک از سطوح بالای پلتفرم اسنپدراگون را تشکیل می‌دهند. حداکثر سه چیپست مجزا از سری ۸، ۷، ۶ و ۴ موجود است. اگر این شرکت نسخه ۸ پلاس نسل ۳ را عرضه کند، این پردازنده سری “S” به عنوان جدیدترین و قدرتمندترین محصول قرار می گیرد.

عرضه پردازنده کوالکام اسنپدارگون 8S نسل 3

البته، در نظر بگیرید که بسیاری از شرکت های بزرگ همچنان از پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۲، پرچمدار سال ۲۰۲۲، در گوشی هایی که کاملاً پرچمدار نیستند، مانند وان پلاس ۱۲R استفاده می کنند.به نظر می رسد کوالکام در حال کاهش خط بسیار باریکی در بازار تلفن های رده بالا است. احتمالاً برای جلوگیری از استفاده برند ها از تراشه های مدیاتک، محصولات خود را با قیمت های مناسب تری ارائه کند.

در هر صورت، پردازنده کوالکام اسنپدارگون ۸S نسل ۳ راه خود را به بازار باز خواهد کرد، البته نه در گوشی های هوشمندی که معمولاً در ایالات متحده برای خرید در دسترس هستند. احتمالا، شرکت های چینی چون شیائومی، آنر یا ریلمی برنامه های جدیدی را برای این تراشه  در محصولات جدید خود دارند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.