پردازنده های نسل چهاردهم Intel Raptor Lake-HX برای لپ تاپ های گیمینگ  

پردازنده های نسل چهاردهم Intel Raptor Lake-HX برای لپ تاپ های گیمینگ 

شرکت Intel به تازگی آماده شده است تا نسل چهاردهم پردازنده های خود را با نام Intel Raptor Lake-HX برای لپ تاپ های گیمینگ معرفی کند. نسل جدید این پردازنده ها باعث شده است تا میزان کاربری و عملکرد این محصول به شکل زیادی بهینه باشد.

Intel Raptor Lake-HX

اطلاعات مهم در مورد پردازنده های جدید Intel Raptor Lake-HX

طبق پست منتشر شده توسط Momomo_US، به نظر می رسد اینتل حداقل سه پردازنده نسل چهاردهم Raptor Lake Refresh را برای بخش نوت بوک آماده کرده است. هدف این پردازنده‌ها راه‌حل‌های بازی پیشرفته است و قابلیت هایی خاص شامل مشخصات بهبود یافته و عملکرد بهتر نسبت به تراشه‌های نسل سیزدهم دارند. تراشه‌های زیر تاکنون توسط منابع متنوع معرفی شده‌اند:

  • Core i9-14900HX (8+16)
  • Core i7-14700HX (8+12)
  • Core i7-14650HX (8+8)
  • Core i5-14500HX (6+8)

پردازنده Core i9-14900HX پرچمدار اینتل همان پیکربندی ۸ P-Core و ۱۶ E-Core را مانند تراشه Core i9-13900HX موجود خواهد داشت. به دنبال آن Core i7-14700HX اینتل با پیکربندی ۸ هسته ای P و ۱۲ هسته ای E قرار خواهد گرفت که ۵۰ درصد بیشتر از Core i7-13700HX هسته های E دارد و باید عملکرد مناسبی را ارائه دهد. Intel Core i7-14650HX همچنین به استفاده از فرمت ۸ P-Core و ۸ E-Core اشاره دارد که ارتقاء یافته به پیکربندی ۱۳۶۵۰HX، ۶ P-Core و ۸ E-Core است. در نهایت، Core i5-14500HX را داریم که مانند ۱۳۵۰۰HX از ۶ هسته P و ۸ هسته E استفاده می کند.

علاوه بر مشخصات پایه، تمامی پردازنده‌های نسل چهاردهم Intel Raptor Lake-HX دارای قابلیت اورکلاک هستند. تراشه های Raptor Lake-S Upgrade دارای قدرت تقویت +۲۰۰ مگاهرتز هستند، بنابراین ممکن است شاهد عملکرد بالا در دستگاه ها باشیم. علاوه بر این، پیکربندی‌های به‌روزرسانی شده حافظه پنهان بیشتری دارند که می‌تواند به گیمینگ کمک کند.

Intel Raptor Lake-HX

پردازنده ها همچنین با طراحی های جدید، زیرساخت های قوی تر و پوشش های حرارتی مناسب تری را دارند. به نظر می رسد لپ تاپ های نسل چهاردهم بیشتر از پردازنده های گرافیکی RTX 40 انویدیا به عنوان بهترین راه حل های گرافیکی موجود در پلتفرم های موبایل استفاده می کنند.

سری Intel Raptor Lake-HX در حال حاضر قرار است در اوایل سال ۲۰۲۴ در رویداد CES عرضه شود. همچنین، سری نسل چهاردهم در اوایل سال ۲۰۲۵ با تراشه های Arrow Lake-HX معرفی می شوند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.