پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ پلاس برای رقابت با اسنپدراگون وارد میدان می شود

پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ پلاس برای رقابت با اسنپدراگون وارد میدان می شود!

برحسب آخرین اطلاعاتی که منتشر شد،گوشی هوشمند ویو X100s در ماه می به همراه پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ پلاس عرضه می شود. البته تاریخ دقیقی ارائه نشده است، اما قابلیت‌های هوش مصنوعی که جزو ویژگی برجسته این چیپست هستند که تحت عنوان هوش مصنوعی برای همه چیز ارائه خواهند شد.

همچنین، طی یک نشت گسترده توسط شرکت Mediatek اعلام شد که تغییرات صورت گرفته برروی دایمنیستی ۹۳۰۰ کاملا به شکل بزرگ در نسخه پلاس ایجاد شده است. این پردازنده عملکرد سریع تری را ارائه می دهد زیرا هسته اصلی Cortex-X4 با فرکانس ۳.۴ گیگاهرتز کار می کند. سه هسته باقی مانده X4 با فرکانس ۲.۸۵ گیگاهرتز کارایی دارند، در حالی که چهار هسته A720 با فرکانس ۲.۰ گیگاهرتز عملکرد کمال ارائه می دهند.

ویژگی های پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ پلاس

هوش مصنوعی یک جزء اساسی از چیپست جدید و vivo X100s خواهد بود، تصاویر آزمایشی ارائه شده توسط vivo نشان می دهد که چگونه گوشی می تواند با استفاده از هوش مصنوعی مولد یک عکس بگیرد و نتایج را تغییر دهد. پردازنده ۹۳۰۰ در حال حاضر یک چیپست پردازش دارد که به احتمال زیاد توسط همین تراشه تقویت می شود.

علاوه براین، در ادامه این رویداد اشاره‌ای هم به پردازنده دایمنیستی ۹۲۰۰ پلاس نیز شد که در کنفرانس توسعه دهندگان مدیاتک سال گذشته در ۱۰ می معرفی شده بود و نسخه جدید ان نقطه برجسته رویداد ۲۰۲۴ می باشد.

مدیاتک در حال تکمیل نسل بعدی چیپست پرچمدار، دایمنیستی ۹۴۰۰ است که احتمال دارد در سه ماهه چهارم سال جاری آماده عرضه شود. به گفته منابع، این تراشه به یک گره TSMC 3 نانومتری (N3E) شکل خواهد گرفت و هسته اصلی را با Cortex-X5 جایگزین می‌کند. بنچمارک های اولیه در تست های Geekbench و AnTuTu با آزمایش های چند هسته ای پردازنده ۹۴۰۰ بهتر از اسنپدراگون ۸ نسل ۴ است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.