پایان پشتیبانی شیائومی از چند محصول پرطرفدار خود

پایان پشتیبانی شیائومی از چند محصول پرطرفدار خود

طی چند روز شرکت Xiaomi سری ۱۴ را در چین عرضه کرد. در این رویداد یک خبر مهم بیان شد که آن پشتیبانی نرم افزاری طولانی تر است. مانند سری ۱۳T که اخیراً عرضه شده است، این گوشی نیز با نسل چهارم اندروید و ۵ سال به روز رسانی امنیتی شیائومی عرضه می شود.

شیائومی

اطلاعات مهم در مورد پشتیبانی شیائومی از محصولات قبلی 

متأسفانه، سیاست نرم افزاری جدید با گوشی های قدیمی سازگار نیست. بنابراین، شیائومی به پشتیبانی از سری Mi 10T و Poco X3 پایان داده است. این شرکت یک صفحه اختصاصی در وب سایت خود برای دستگاه های بدون پشیتبانی دارد. به گفته Kacper Skrzypek، دستگاه های مورد نظر به این لیست اضافه شده‌اند که نشان دهنده پایان پشتیبانی نرم افزاری آنها می باشد.

  • Mi 10T
  • Mi 10T Pro
  • Poco X3

این سه گوشی برتر در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ عرضه شدند. بنابراین پشتیبانی نرم افزاری آنها پس از ۳ سال، طبق خط مشی قدیمی شرکت پایان می یابد. آنها با MIUI 12 مبتنی بر اندروید ۱۰ منتشر شدند. آنها اکنون MIUI 14 را بر اساس اندروید ۱۲ پیاده سازی می کنند. از طرفی در سه سال اخیر دو آپدیت اندروید و MIUI دریافت کرده اند.

شیائومی

با توجه به اینکه Poco X3 یک مدل اقتصادی است، اما Mi 10T و Mi 10T Pro مدل های معروف به قاتل پرچمدار هستند که از تراشه Qualcomm Snapdragon 865 پشتیبانی می کنند. هر دوی این ها می توانند سال ها بدون به خطر انداختن عملکرد دوام بیاورند.

با این حال، شایان ذکر است که شیائومی پشتیبانی نرم‌افزاری خود را برای دستگاه‌های منتخبی که در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن عرضه می‌شوند به ۴ سال و برای برخی از گوشی‌ها از سال ۲۰۲۳ به ۵ سال افزایش داده است. اما قوانین به روز شده عمدتاً فقط پرچمداران را پوشش می دهد، برخلاف سامسونگ که پشتیبانی یکسانی از گوشی های هوشمند میان رده و اقتصادی خود ارائه می دهد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

1 نظر
  1. مه ی میگه

    حیف شد ‌واقعا حیییف

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.