َشکایت اسپاتیفای علیه اپل در کمیسیون اتحادیه اروپا

شرکت های بزرگ علیه اپل درمورد نقض قوانین ضد انحصاری

شکایت اسپاتیفای علیه اپل در کمیسیون اتحادیه اروپا

بعد از شکایت های فراوان، حالا نوبت به اسپاتیفای رسیده تا از غول کوپرتینویی شکایت کند. به نظر می‌رسد برنامه انحصاری اپل و اپ استور، توسعه دهندگان را ناراضی کرده و در جدیدترین گزارش منتشر شده، اسپاتیفای به همراه هشت شرکت دیگر از اپل در معاون اجرایی اتحادیه اروپا شکایت کردند.

شرکت ها در نامه‌ای که به کمیسیون اتحادیه اروپا ارسال کردند، اپل را یک شرکت مضر و ضدرقابتی خوانند و خواستار تنظیم قوانین جدید و تغییر سیاست در ساختار برنامه های اپل برای توسعه دهندگان شدند. شرکت هایی نظیر Proton و Proton و Deezer به همراه چند شرکت دیگر این نامه را به اتحادیه اروپا فرستادن تا رسیدگی سخت به سیاست های اپل شود.

این نامه به مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اتحادیه اروپا ارسال شده و در متن آن، اشاره‌ای به نقض قوانین کاربران شده است که نشان می‌دهد اپل بخاطر شیوه های ناقص توزیع اپلیکیشن اپل، توانایی دسترسی به برخی از اطلاعات کاربران ندارند. دسترسی نداشتند به برخی از اطلاعات کاربران در پلتفرم اپل، می‌تواند باعث از بین رفتن تجربه کاربری مفید برای آنها باشد.

دلیل شکایت اسپاتیفای علیه اپل

شکایت اسپاتیفای علیه اپل

تاثیر منفی سیاست های اپل بر روی کاربران اروپایی، یکی از مهم ترین مسائلی است که اسپاتیفای و دیگر شرکت ها روی آن پافشاری می‌کنند تا اتحادیه اروپا در سریع ترین زمان به آن رسیدگی کند. این شرکت ها اعلام کردند، طبق قوانین بازار های دیجیتال (DMA) اپل باید سیاست های نرم افزاری خود را تغییر دهد تا فضای رشد برای پلتفرم های مختلف باز شود. علاوه بر آن، عدم دسترسی به برخی از اطلاعات، مشکلاتی دیگری از است که توسعه دهندگان در همکاری با اپل اعلام کردند.

این اولین بار نیست که شرکت های بزرگ علیه اپل شکایت می‌کنند. اسپاتیفای در آوریل ۲۰۲۲ نیز یک شکایت با مضمون انحصاری کردن برخی پلتفرم های انحصاری خود، رقابت عادلانه را از بین برده و این شرکت در حالت ناعادلانه در حال رقابت با اپل موزیک است. این شکایت در آن زمان با پیگیری های ناقص کمیسیون اتحادیه اروپا به پایان رسید.

حالا در ماه ژانویه ۲۰۲۳ شاهد شکایت دوباره این غول دنیای موسیقی هستیم که علیه اپل شکل گرفته و به نظر می‌رسد با بازخورد های جدی از سوی کمیسیون اتحادیه اروپا طرف خواهد شد. هنوز هیچ بیانیه‌ای از سوی کمیسیون بازار های دیجیتال اتحادیه اروپا برای اپل ارسال نشده و در صورت انتشار خبر درمورد این موضوع، مطلب فوق بروزرسانی خواهد شد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.