ویژگی پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون نجات دهنده جان ها: روایتی هیجان‌انگیز!

نجات یک خانواده از مرگ با ویژگی پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون: روایتی هیجان‌انگیز!

طی هفته‌ای گذشته، موقعیت خطرناک یک گروهی در ایالات متحده بسیار مورد توجه قرار گرفت. این اتفاق در جنگل ملی Mt. Hood رخ داده بود و نیروهای جستجوگر، با ویژگی پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون عملیات را پیش بردند. پس از یک ماموریت جستجو ۲۴ ساعته، کوهنوردانی که گم شده بودند به لطف ارتباط مهمی که از طریق گوشی هوشمند آنها دریافت شده بود، نجات یافتند.

کلانتر شهرستان کلاکاماس با ارسال بیانیه‌ای اعلام کرد که در روز سه‌شنبه، ۱۹ مارس، خانواده خود را در یک سناریوی خطرناک کشف کردند. آنها پس از پیمودن مسافت قابل توجهی و دستیابی به ارتفاع زیاد، دچار سردرگمی شدند و قادر به ادامه راه نبودند. از چهار بزرگسال و دو نوجوان در این گروه، یک نفر از آیفون خود برای ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره استفاده کرد.

iphone rescue-1

روایت کامل ماموریت نجات از طریق ویژگی پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون

حوالی ساعت ۱۹:۳۰ ماموران اورژانس یک پیامی را دریافت کردند که باعث تسریع عملیات امداد و نجات شد. با این حال، تلاش های اولیه امدادگران برای رسیدن به خانواده سرگردان به دلیل آب و هوای نامساعد و شیب زمین به تاخیر افتاد. اکیپ های جستجو و نجات وسایل نقلیه تمام زمینی به دلیل شرایط جوی مجبور به عقب نشینی شدند.

علیرغم شکست در اول عملیات، خانواده در اوایل صبح روز بعد توسط خدمه زمینی، در حالت خسته و تشنه اما با خوشحالی کشف شدند. پس از تثبیت موقعیت آنها، کمک های بیشتری از جمله یک هلیکوپتر درخواست می شود. اما، متأسفانه هوا برای فرود ایمن بسیار سنگین بود.

البته، نسبت به این موقعیت یک نیروی ویژه از کلانتری شهرستان دشوتس به سرعت حرکت می کند و درست قبل از ساعت ۱۰ صبح به محل حادثه می رسد. پس از چندین ساعت یافتن خانواده و پیمایش جاده، این ماجرا در ساعت ۱۹:۳۰ کاملا پایان می یابد، و گروه نجات یافته به محل امن بازگردانده می شوند.

iphone rescue-2

اخیراً ویژگی پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون به یافتن کوهنوردان گمشده در کالیفرنیا نیز کمک کرد. این قابلیت می‌تواند در شرایط خطرناک مفید باشد زیرا به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های موقعیت مکانی را به اشتراک بگذارند و پیام ارسال کنند، حتی زمانی که اتصال تلفن همراه یا Wi-Fi در دسترس نیست.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که داستان نجات این گروه به عنوان یادآوری این نکته می باشد که قبل از مسافرت یا ماجراجویی های گوناگون آمادگی کامل را داشته باشید. علاوه براین، تأکید می کند که ویژگی پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون جدید Apple چقدر می تواند در سناریوهای اضطراری در کنار انسانیت کمک کننده باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.