ویژگی جدید Performance Panel برای Chrome 

ویژگی جدید Performance Panel برای Chrome

به تازگی شرکت Google بر روی یک ویژگی جدیدی به نام Performance Panel برنامه ریزی کرده است که در مرورگر معروف خود Chrome ارائه می شود. این پنل احتمالاً به کاربران امکان می دهد حافظه مرورگر و استفاده از CPU و همچنین عملکرد تب های جداگانه را ردیابی کنند.

گوگل اخیراً چندین تغییر مرتبط با عملکرد را در Chrome اعمال کرده است، از جمله کنترل‌های جدید برای پاک کردن برگه‌ها. داشبورد عملکرد می‌تواند بخشی از استراتژی گسترده‌تر یک شرکت برای نمایش عملکرد، سرعت و امنیت مرورگر باشد.

Chrome

اطلاعات مهم در مورد Performance Panel برای Chrome

اخیرا در پستی مطابق با Chromium Bugs، یک مهندس گوگل اشاره کرد که مراحل نهایی طراحی پنل جدید در حال انجام می باشد و تیم طراحی محتوای نوار کناری ویژگی جدید و نحوه استایل دادن به آن را نهایی کرده است. در این پنل کارت های شغلی مختلف نمایش داده می شود و برای تسهیل نمونه‌سازی، بخش ها با پانل‌های کناری خالی آزمایش می‌شوند.

اکثر کاربران اخیر ویندوز فکر می کنند که نوار وظیفه مشابه عملکردهای اصلی مرورگر Edge است. شاید یکی از ویژگی های اصلی پنل عملکرد، ذخیره حافظه باشد. علاوه براین، وقتی که این ویژگی فعال باشد، منابع موجود را به برگه‌های فعال اختصاص می‌دهد و تضمین می‌کند که Chrome فقط زمانی از حافظه استفاده می‌کند که در حالت فعال باشد.

Chrome
تصویری مطابق با برنامه نویسی پنل Performance

به عنوان مثال، اگر چندین تب اینستاگرام در کروم باز کرده اید، اما در چند دقیقه گذشته از تب YouTube استفاده کرده اید، کروم حافظه را از تب های غیرفعال اینستاگرام آزاد می کند. حافظه آزاد شده توسط YouTube و سایر ویژگی های مرورگر به اشتراک گذاشته خواهد شد. وضعیت باتری را می توان روی سطح کار نیز مشاهده کرد، و وقتی سطح باتری دستگاه کاربر به کمتر از ۲۰ درصد می‌رسد، Chrome از کاربر می‌خواهد حالت ذخیره باتری را فعال کند.

اینها همه ویژگی هایی هستند که با ویژگی های مهم مرورگر اج همراه هستند. دیدن کار کردن گوگل روی ویژگی هایی مانند Chrome دلگرم کننده است، زیرا به کاربران کنترل بیشتری بر نحوه استفاده مرورگر از منابع می دهد. این به بهبود عمر باتری، عملکرد و تجربه کاربر کمک می کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.