ویژگی‌های جدید رابط کاربری ویژن اواس مشخص شد: تیزر جدید اپل

ویژگی‌های جدید رابط کاربری ویژن اواس مشخص شد: تیزر جدید اپل

دنیای فضای مجازی VR یک ایده بسیار خاص طی سال های اخیر بود که استقبال خوبی را به همراه داشت. شرکت های زیادی نظیر Apple نیز طرح های اولیه خود برای اولین دستگاه واقیعت افزوده خود را سال گذشته منتشر کرده بود. به تازگی نیز این شرکت طی یک تیزر تبلیغاتی در تلویزیون با عنوان “Hello Apple Vision Pro” اعلام کرد که ویژون پرو در تاریخ ۲ فوریه عرضه می شود.

در این تیزر افراد مختلفی با استفاده از ویژون پرو اقدام به تماشای فیلم، ایجاد چت ویدیویی، استفاده از برنامه‌های مختلف و موارد دیگر استفاده می‌کنند. البته تمامی عملیات پردازشی و کاربری توسط ویژن اواس صورت می گیرد که اطلاعات لازم مربوط به این فناوری نیز طی روزهای اخیر منتشر شده‌اند.

ویژن اواس

ویژگی های اختصاصی رابط کاربری ویژن اواس

بالشتک های مهر و موم نور، بند و چشم های مصنوعی روی صورت برای کاربران ظاهر خارجی را تشکیل می دهند. برای استفاده کننده، به نظر می رسد یک صفحه نمایش عریض است، حتی اگر دو پنل میکرو اولد در جلوی آن وجود داشته باشد.

کاربر ویژون پرو به راحتی می تواند برنامه ها را با حرکات انگشتان باز کند. همچنین، قابلیت هایی چون برقراری تماس، انتخاب کردن، یا تصمیم گیری برای انجام کارهای مور نیاز در ویژن اواس قرار داده شده است.

نمایش هولوگرافی در زمان واقعی شخص مقابل در طول چت ویدیویی حس کاملا واقعی را القا می کند، و تجربه کاربر با نزدیک‌تر شدن به فضای پانوراما بیشتر می‌شود.

ویژن اواس

تاریخ انتشار ویژن پرو، هزینه و مشکلات

در بخش قیمت گذاری این دستگاه در ایالات متحده با قیمت ۳,۴۹۹ دلار از تاریخ ۲ فوریه قابل خریداری است. اما در بقیه نقاط اپل اطلاعاتی را منتشر نکرده است، و انتظار می رود عرضه جهانی حدود ۱ ماه بعد از تاریخ مشخص شده باشد.

همچنین به گفته منابع Appfigures، رابط کاربری ویژن اواس تنها توانایی پردازش ۱۵۰ برنامه را دارد. به همین دلیل، این شرکت تلاش خواهد کرد تا توسعه دهندگان خارجی را وادار به ایجاد ظرفیت برای این دستگاه کند. با توجه به تلاش ها و هزینه های مرتبط با ایجاد برنامه ها برای بوم وسیع تر، این کار دشواری خواهد بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.