ویندوز ۱۱ به زودی پشتیبانی بومی از فایل‌های RAR را اضافه خواهد کرد

پشتیبانی بومی از فایل‌های RAR در ویندوز ۱۱

پشتیبانی از RAR در ویندوز ۱۱

مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز ۱۱ به زودی از فایل‌های RAR پشتیبانی خواهد کرد. این تغییر بسیار حائز اهمیت است زیرا کاربران تا امروز از برنامه‌های ثالث مانند WinRAR برای مدیریت فایل‌های RAR در سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کردند. از سوی دیگر سیستم عامل جدید ویندوز، پشتیبانی از سایر فرمت‌های فشرده فایل‌ها مانند ZIP، ۷-Zip، tar و gz را نیز ارائه خواهد کرد. با تکنودات همراه باشید تا اطلاعات بیشتر را در اختیارتان قرار دهیم.

پایان کار برنامه WinRAR پس از ۲۸ سال؟

فایل‌های RAR به منظور فشرده‌سازی مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند و تا امروز کاربران برای مدیریت و دسترسی به فایل‌های RAR نیاز به برنامه‌هایی نظیر WinRAR داشته‌اند. اما خوشبختانه مایکروسافت اعلام کرده که در بروزرسانی بعدی ویندوز ۱۱، پشتیبانی بومی از فایل‌های فشرده RAR، ZIP، ۷-Zip، tar و gz را در اختیار کاربران قرار خواهد داد و این بدان معنا است که کاربران برنامه‌هایی مانند WinRAR را از سیستم‌های خود حذف خواهند کرد و احتمالاُ این پایانی برای برنامه‌های مدیریت فایل‌های RAR نظیر WinRAR خواهد بود. با این حال، برخی از کاربران ممکن است همچنان ویژگی‌های پیشرفته‌ی ارائه شده توسط نرم افزارهای ثالث را ترجیح دهند. از سوی دیگر تمامی کاربران ویندوز از نسخه ویندوز ۱۱ استفاده نمی‌کنند در نتیجه می‌توان گفت که ابزارهایی مانند WinRAR به این زودی‌ها با پایان خود روبرو نخواهند شد.

پشتیبانی از RAR در ویندوز ۱۱

در واقع با پشتیبانی از RAR بومی در ویندوز ۱۱، کاربران می‌توانند بدون هیچ زحمتی فایل‌های RAR را بدون نیاز به ابزار خارجی extract کنند. فشرده‌سازی فایل‌ها در واقع اشتراک‌گذاری فایل و پشتیبان‌گیری از داده‌ها را ساده می‌کند و در نهایت فضای ذخیره‌سازی کمتری را اشغال خواهد کرد.

در نهایت با پشتیبانی بومی آینده، کاربران ویندوز ۱۱ دیگر نیازی به نصب نرم افزار اضافی برای مدیریت فایل‌های RAR نخواهند داشت و تجربه کلی آنها ساده‌تر خواهد شد.

از سوی دیگر مایکروسافت همچنین با اینتل و سامسونگ همکاری کرده است تا Bluetooth LE Audio را به دستگاه‌های سازگار در به‌روز‌رسانی ویندوز ۱۱ معرفی کند. علاوه بر این، ویندوز ۱۱ دارای قابلیت live captions به ۱۰ زبان جدید، صفحات ویجت بزرگ‌تر، به‌روزرسانی‌های خودکار و ابزارهای پیام‌رسانی بوده که برای تیم‌های فناوری اطلاعات طراحی شده است. این شرکت همچنین از هوش مصنوعی در فروشگاه مایکروسافت استفاده خواهد کرد.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.