وضعیت قیمت و فروش این روزهای بازار موبایل در ایران

گزارشی از وضعیت بازار موبایل

وضعیت قیمت و فروش این روزهای بازار موبایل در ایران

طبق گزارش منتشر شده از ایسنا، وضعیت بازار موبایل زیر ۶۰۰ دلار با ارز نیمایی دارای ثبات بوده و قیمت این سری محصولات تغییراتی نخواهد داشت. در واقع طبق این گزارش، تغییرات ارزی بر قیمت گوشی‌های زیر ۶۰۰ دلار تاثیر ندارد. البته از سال گذشته با افزایش قیمت ارز نیمایی، توانایی مردم در خرید گوشی‌های هوشمند زیر ۶۰۰ دلار نیز کاهش یافت و مردم بیشتر ترجیح می‌دهند تا به جای خرید گوشی جدید، گوشی‌های قدیمی خود را تعمیر کنند.

رئیس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد، احسان‌الدین تقی‌زاده، اعلام کرد که در حال حاصر گوشی‌های هوشمند به اندازه‌ی کافی در بازار موجود است و امکان خرید گوشی‌های زیر ۶۰۰ دلار با قیمت مناسب وجود دارد. او همچنین اشاره کرد که حوزه‌ی گوشی‌های پرچمدار شاهد نوسان قیمت هستیم زیرا این سری محصولات ارز نیمایی دریافت نمی‌کنند و ارز این سری محصولات از صادرات صادرکنندگان کالاهای مختلف تامین می‌شود.

در واقع دولت نظارتی بر قیمت گوشی‌های رده بالا و پرچمدار نخواهد داشت و نوسان قیمت زیادی رخ خواهد داد. از سوی دیگر در این حوزه مشکلاتی برای واردکنندگان و واحدهای صنفی گوشی‌های هوشمند وجود دارد. از سوی دیگر صادرکنندگان، تخصصی در مورد انتخاب گوشی‌های هوشمند و خرید آن‌ها ندارند در نتیجه کالاهای با کیفیتی وارد کشور نمی‌شود و این موضوع باید هرچه زودتر مورد بررسی قرار گیرد تا از واردات کالاهای ریپک جلوگیری شود.

در مورد رجیستری آیفون ۱۴ نیز اعلام شده که در حال حاضر براساس نظر قانون‌گذار، واردات آیفون ۱۴ ممنوع است و به همین دلیل رجیستری برای این سری از گوشی‌های اپل در ایران انجام نمی‌شود. رئیس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد اعلام کرد که تاکنون هیچ کاربری نتوانسته برای آیفون ۱۴ ریجستری دریافت کند و اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، به صورت غیرقانونی است.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.