واتساپ از ویژگی‌های Material Design 3 خود رونمایی می‌کند

آخرین آپدیت پیام‌رسان متا، ویژگی‌های جذابی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد

واتساپ از ویژگی‌های Material Design 3 خود رونمایی می‌کند

واتساپ که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها در جهان شناخته می‌شود، موجِ جدیدی از فیچرها و ویژگی‌های نرم‌افزاری را به‌راه انداخته و به‌نظر می‌رسد که متا قصدِ گسترش هرچه بیش‌تر این اپلیکیشن را دارد. پیش‌تر ویژگی‌های خلاقانه بسیار زیادی در آپدیت‌های مختلف از سوی واتساپ معرفی می‌شد اما در نسخه جدیدِ منتشر شده، به‌نظر می‌رسد که این پیام‌رسان قصد دارد با آخرین دستورالعمل‌های گوگل، تطبیق پیدا کند.

در گذشته، واتساپ از منظر طراحی، دیدگاه‌های متمایزی در دو سیستم‌عامل اندروید و iOS داشت، اما حال به‌نظر می‌رسد که متا تلاش می‌کند تا تجربه‌ای منسجم و یکنواخت برای هر دو سیستم‌عامل ایجاد کند. در ادامه بیش‌تر درباره ویژگی‌های جدیدِ این اپلیکیشن صحبت می‌کنیم.

تغییرات در نوارِ پایین اپلیکیشن و منوها

آخرین به‌روزرسانی منتشر شده از این اپلیکیشن، نسخه ۲.۲۳.۱۵.۲۴ است که هم‌اکنون برای کاربران ثبت‌نامی نسخه بتا از گوگل پلی در دسترس است. در این نسخه آزمایشی، واتساپ تلاش می‌کند تا با پیروی از دستورالعمل‌های Material Design 3 گوگل، رابط جذاب‌تری را به کاربرا نارائه دهد.

نوار ناوبریِ پایین اپلیکیشن ظاهری جدید به خود گرفته، یک دکمه اکشن شناور به این پیام‌رسان اضافه شده و منوها همگی ظاهری گرد دارند. این تغییرات در ابتدا برای گروه محدودی از کاربران در دسترس بود اما با انتشار به‌روزرسانی اخیر، در اختیار تمامی کاربران نسخه بتا است. در اسکرین‌شاتی که در پایین قرار داده‌ایم می‌توانید به شکلی واضح، تغییرات اعمال‌شده را مشاهده کنید.

واتساپ از ویژگی‌های Material Design 3

برای اطمینان از دسترسی به آخرین ویژگی‌های واتساپ، پیشنهاد می‌کنیم که نسخه بتا آن را نصب کرده و همواره از طریق گوگل پلی، آن را به‌روز کنید. جدا از پیشرفت‌های رابط کاربری، واتساپ گام‌های بلندی در گسترش عملکرد خود برداشته است. این برنامه اخیراً امکان ارسال پیام به مخاطبین ناشناس، بدون ذخیره شماره را فراهم کرده و نسخه‌ای از آن برای سیستم‌عامل Wear OS گوگل منتشر شده است.

جدا از این موضوع، پیش‌تر هم اخباری درباره توسعه استیکرهای متحرک از سوی واتساپ منتشر شده بود به‌نظر می‌رسد که تیمِ توسعه این پیام‌رسان می‌خواهند ارتباطاتِ کاربران در داخل اپلیکیشن را، جذاب‌تر از قبل کنند؛ کماکان این‌که با وجود رقیبی همچون تلگرام، ویژگی‌های جدید واتساپ چندان هیجان‌انگیز نیست.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.