هوش مصنوعی SIMA گوگل همکار جدید شما در دنیای گیم : دنیای جدید بازی ها با زبان های پیشرفته

هوش مصنوعی SIMA گوگل همکار جدید شکا در دنیای گیم : دنیای جدید بازی ها با زبان های پیشرفته

به تازگی یک نسخه پیشرفته از مدل زبان های جدید، برای دنیای گیم توسط Google معرفی شد، که دارای فضای بسیار متفاوتی است. این مدل با نام هوش مصنوعی SIMA گوگل شناخته می شود، که قابلیت همراهی کاربر در بازی های گوناگون را دارد. البته استفاده از این ویژگی مورد بحث بسیاری از منتقدان قرار گرفته است چرا که موضوع حیله و چیت در بازی وجود دارد.

 شناسایی تمامی قابلیت های بازی توسط هوش مصنوعی SIMA گوگل

“Scalable, Instructable, Multiworld Agent”یا هوش مصنوعی SIMA گوگل پروژه ای در حال توسعه است، که پتانسیل اجرای بازی های ویدیوییرا کاملاً تغییر می دهد. این مدل بر خلاف دیگر موارد، فقط یک شخصیت فرعی نخواهد بود. قرار است با استفاده از نسخه اصلی رفتارهای شما پیش‌بینی شود و بر این اساس آنها اصلاحات صورت بگیرد.

هوش مصنوعی SIMA گوگل

این مدل زبان هوش مصنوعی از ترکیب قابلیت های تشخیص تصویر و پردازش زبان طبیعی برای انجام این کار استفاده می کند. این باعث می شود که محیط بازی سه بعدی را کاملا حس کند و به دستورات و حرکات شما واکنش نشان دهد. گوگل با هشت توسعه‌دهنده بازی، از جمله شرکت‌های بزرگی که آثار پرفروشی مانند Valheim و No Man’s Sky ایجاد کرده‌اند، برای آموزش این نسخه همکاری کرده است.

هوش مصنوعی SIMA گوگل

از طریق این مشارکت‌ها، هوش مصنوعی SIMA گوگل در مورد اصول بازی‌ها، از جمله نحوه استفاده از منوها و نقشه‌ها، علاوه بر حرکات اولیه مانند گردش به چپ و بالا رفتن از نردبان، دانش کسب می‌کند. اگرچه هنوز نسخه فعلی نمی‌تواند فعالیت‌های دشواری مانند جمع‌آوری منابع و ساخت کمپ را انجام دهد، شرکت سازنده پیش‌بینی می‌کند که مجموعه مهارت‌های آن در آینده بسیار رشد خواهد کرد.

همچنین،به زودی بازیکنان بازی Apex Legends می توانند از این نسخه به همراه بازی با قابلیت های جدید استفاده کنند و  عنوان کامل در لابی یا منو قرار می گیرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.