هوش مصنوعی در آیفون تایید شد: ورود اپل به رقابت داغ هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در آیفون تایید شد: ورود اپل به رقابت داغ هوش مصنوعی

در حال حاضر تمامی اخبار و گزارش های منتشر شده درمورد تکنولوژی مربوط به هوش مصنوعی است و استفاده از آن به همراه قابلیت های جدیدی که روزانه برای این اختراع منتشر می‌شود، روزانه مورد بحث قرار گرفته می‌شود. شرکت های بزرگی مانند گوگل و سامسونگ نیز از این تکنولوژی در گوشی های جدید خود استفاده کردند.

سامسونگ در سری گلکسی S24 و گوگل در سری پیکسل ۸ از این فناوری نهایت استفاده را بردند. در این میان، بزرگترین سهم گوشی های هوشمند در سال ۲۰۲۳ در این لیست غایب است و اطلاعاتی از اپل دیده نمی‌شود. شرکت کوپرتینویی که در تمامی رقابت ها حضور موثر داشته، اما این بار برخلاف همیشه حضوری ندارد.

طبق گزارش هایی که در مصاحبه با مدیرعامل اپل (تیم کوک) منتشر شده، حاکی از بروزرسانی های جدید اپل به همراه پیاده سازی برنامه های متنوع برای بهره‌گیری از قابلیت هوش مصنوعی در محصولات اپل است. گزارش های جدید نشان از بهره‌گیری هوش مصنوعی در iOS 18 خواهیم بود.

هوش مصنوعی در آیفون

البته گفته می‌شود هوش مصنوعی استفاده شده در محصولات اپل به صورت مولد خواهد بود و ترکیبی از هوش مصنوعی و دستیار خواهد بود. آخرین نسخه منتشر شده از سیستم عامل آیفون که iOS 17.4 است، شاهد یک کد جدید هستیم که نشان می‌دهد آیفون در حال آماده شدن برای دریافت قابلیت های جدید هوش مصنوعی خواهد بود.

گفته می‌شود، هوش مصنوعی جدید اپل بیشتر روی اپل سیری خواهد بود که توانایی خلاصه سازی و پیشنهادات برای پاسخ تماس ها و پیام ها خواهد بود. همچنین قابلیت های سیری آیفون تغییرات زیادی نسبت به نسل قبل خواهد داشت که شامل دسترسی به اینترنت و اضافه شدن واژه های متنوع تر نسبت به نسل قبل خواهد بود.

هنوز اطلاعات زیادی از سوی اپل در دسترس قرار نگرفته، اما انتظار می‌رود در رویداد جدید WWDC 2024 که در شرکت بارسلون اسپانیا برگزار خواهد شد، غول کوپرتینویی اطلاعات زیادی از این ویژگی منتشر کند. به احتمال بسیار زیاد، قابلیت های کامل هوش مصنوعی به همراه سری آیفون ۱۶ در دسترس قرار بگیرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع androidauthority

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.