قلب تپنده هوش مصنوعی آیفون ۱۶، تراشه‌ های M اپل در سرور های اختصاصی

قلب تپنده هوش مصنوعی آیفون ۱۶، تراشه‌ های M اپل در سرور های اختصاصی

خب، طبق گزارش‌ها، اپل داره یه حرکت جدید میزنه. می‌خواد از تراشه‌ های سری M خودش، همونایی که تو آیپد پرو هستن، تو سرور های خودش هم استفاده کنه. ظاهرا هدف این کار، قدرت دادن به هوش مصنوعی آیفون ۱۶ هستش.

هوش مصنوعی آیفون 16

مگه iOS 18 هوش مصنوعی داره؟

بله، اپل داره رو یه سری قابلیت‌ های هوش مصنوعی جدید برای آیفون ۱۶ کار می‌کنه. یه جورایی می‌خواد که این قابلیت‌ هارو تا حد ممکن روی خود گوشی اجرا کنه تا حریم خصوصی کاربرها حفظ بشه اما به نظر می‌رسه که یه سری از این قابلیت‌ های هوش مصنوعی، خیلی قوی‌تر از اون هستن که بشه رو گوشی اجراشون کرد. به همین خاطر اپل داره از سرور های خودش برای انجام این کارها استفاده می‌کنه.

این یه جور برگشت به عقب نسبت به برنامه‌ های قبلی اپل هستش. قبلا فکر می‌کردن که همه چی رو میشه رو خود گوشی انجام داد، ولی حالا می‌بینیم که اینطور نیست.

از یه طرف خوبه که اپل داره خودش این کارها رو انجام میده، چون اینطوری خیالمون از بابت حریم خصوصی راحت‌تره. از طرف دیگه هم یه جورایی نشون میده که کارها اونقدر هم که فکر می‌کردن آسون نبوده.

جالبه که اپل داره رو تراشه‌ های اختصاصی برای سرور های هوش مصنوعی خودش هم کار می‌کنه. این تراشه‌ها قراره که از یه تکنولوژی جدید به اسمSecure Enclave استفاده کنن که باعث میشه اطلاعات کاربرها امن‌تر بمونه.

هنوز معلوم نیست که این تراشه‌ های جدید کی عرضه میشن، ولی احتمالا تا سال ۲۰۲۵ باید منتظر بمونیم.

در کل، به نظر میرسه که اپل داره یه سرمایه‌گذاری بزرگ روی هوش مصنوعی انجام میده و می‌خواد که از این تکنولوژی تو گوشی‌ های آینده خودش استفاده کنه. این یه خبر خوبه، چون می‌تونه باعث بشه که گوشی‌ها کار های خیلی خفنی انجام بدن. ولی باید منتظر بمونیم و ببینیم که این برنامه‌ها چطور پیش میرن و آیا اپل میتونه به قول‌ هاش عمل کنه یا نه.

برای داشتن اپل می‌تونه به نظرتون به قل های خودش عمل کنه یا نه؟

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع gizmochina
1 نظر
  1. 3070 power میگه

    زومیته بوز گوی

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.