هواوی وارد بازی میشود : تمرکز روی هوش مصنوعی

هواوی وارد بازی میشود : تمرکز روی هوش مصنوعی

 

هواوی در حال ایجاد تغییر بزرگی در برنامه های تولید خود است و علاقه شدیدی به حوزه رو به رشد هوش مصنوعی (AI) نشان می دهد. این غول فناوری تصمیم گرفته تولید تراشه هوش مصنوعی خود یعنی Ascend 910B رو افزایش بده حتی اگر این به معنای کاهش سرعت ساخت گوشی‌ هوشمند میت ۶۰ در حداقل یکی از کارخانه‌ هایش باشد.

این حرکت تعجب آور است زیرا همانطور که توسط  South China Morning Post  ذکر شده میت ۶۰ اخیرا از نظر فروش تلفن در چین بهتر از اپل عمل کرده است. تصمیم هوآوی برای تمرکز بیشتر بر روی تراشه‌ های هوش مصنوعی به جای گوشی‌ های هوشمند، اعتقاد این شرکت را به تاثیر قابل‌ توجهی که هوش مصنوعی بر دنیای فناوری خواهد داشت، برجسته می‌کند.

 تقاضای فزاینده ای برای تراشه های هوش مصنوعی در چین وجود دارد

تراشه Ascend 910B برای توسعه مدل‌ های هوش مصنوعی مهم است و تقاضای فزاینده‌ ای برایش در چین وجود دارد. این افزایش علاقه در حالی رخ می دهد که توسعه دهندگان هوش مصنوعی چینی به دلیل محدودیت های تجاری تعیین شده توسط ایالات متحده به سختی می توانند تراشه های هوش مصنوعی با کیفیت بالا از خارج از کشور مانند H100 انویدیا را به دست آورند.

هواوی با تمرکز بر Ascend 910B نه تنها راهی برای دور زدن این چالش ها پیدا می کند، بلکه خود را به عنوان یک بازیگر مهم در بازار داخلی هوش مصنوعی معرفی می کند.

همچنین مسیر جدید هواوی نشان می‌ دهد شرکت‌ های فناوری چینی چقدر مشتاق اند تا در زمینه هوش مصنوعی مشارکت کنند. اگرچه آنها کمی از رهبران جهانی مانند OpenAI و Google عقب هستند ولی مشاهده شده شرکت هایی مانند Baidu در حال پیشبرد پروژه های هوش مصنوعی خود هستند.

چین همچنین در وضع قوانینی برای هوش مصنوعی مقتدر است و شرکت‌ ها را ملزم می‌ کند تا قبل از عرضه محصولات هوش مصنوعی برای عموم، تأییدیه دریافت کنند.

با این تغییر به سمت فناوری هوش مصنوعی، هواوی خود را برای آینده آماده می کند و بر حوزه ای تمرکز می کند که می تواند فناوری را به روش های بزرگی تغییر دهد.

این حرکت نشان می‌ دهد هواوی به آینده فکر می‌کند و آماده رویارویی با چالش‌ های فعلی است و در عین حال روی اهمیت بلند مدت هوش مصنوعی شرط‌ بندی می‌کند.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.