Intel و ARM همکاری خود را در زمینه توسعه تراشه موبایل اعلام کردند

Intel و ARM همکاری خود را در زمینه توسعه تراشه موبایل اعلام کردند

Intel به تازگی طی یک خبر مهم اعلام کرد که اقدام به شراکت با یک کمپانی بزرک کرده و به سازندگان تراشه امکان می‌دهد تا پردازنده های کم مصرف را با فرآیند ۱۸A بسازند. این همکاری بر روی طراحی تراشه موبایل با پردازنده های مبتنی بر تراشه متمرکز است که در نهایت به صنایع خودروسازی، اینترنت اشیاء، مرکز داده، و هوافضا و برنامه های کاربردی دولتی گسترش خواهد یافت.

مشتریان ARM که از چیپست‌های را حول هسته‌های CPU Cortex استفاده می‌کنند، می‌توانند از این به بعد از فناوری پیشرفته ترانزیستور Intel برای بهبود قدرت و عملکرد بهره ببرند. پت گلسینگر، مدیر عامل این شرکت گفت که این یک معامله چند نسلی خواهد بود، و گزینه ها و رویکردهای جدید برای شرکت هایی که به دنبال استفاده از فناوری های نسل بعدی فراهم می شود.

Intel و ARM

استراتژی Intel و ARM در این همکاری

Intel بیان کرده است که طی فرآیندی یک کارخانه ریخته گری برای طراحان تراشه فراهم می کند تا این تراشه ها با سرعت مناسب تولید شوند. این در حالی است که شرکت ARM بهینه سازی مشترک فناوری طراحی (DTCO) را برای ساده کردن فرآیند و بهبود قدرت، عملکرد، مساحت و هزینه هسته های ARM ارائه می دهد.

این اعلامیه مهم بخشی از استراتژی IDM 2.0 است که در آن Intel سرمایه گذاری زیادی در قابلیت های تولید در سراسر جهان از جمله گسترش در ایالات متحده و اتحادیه اروپا دارد. چنین قراردادی در بخش زنجیره تامین را تعادل و برابری را ایجاد می کند و گلوگاه های ایجاد شده توسط تقاضای عظیم برای سازندگان تراشه را کاهش می یابد.

Intel و ARM

فرآیند ۱۸A Intel اساساً یک فناوری ۱.۸ نانومتری محسوب می شود، و توضیخ کامل آن بدین شکل است که حرف A مخفف آنگستروم، یک واحد متریک طول کمتر از یک نانومتر یا ده میلیاردیم متر و همچنین یکصد میلیونیم سانتی متر است. حرکت به سمت چنین فناوری به این معنی است که پردازنده ها در آینده با تراکم ترانزیستورهای بالاتر حتی کوچکتر خواهند شد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.