همکاری مجدد اینتل با سامسونگ: پروژه‌های جدید

همکاری مجدد اینتل با سامسونگ: پروژه‌های جدید

شرکت Samsung به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده حافظه های پویا (DRAM) در جهان، اغلب اقدام به عرضه فناوری‌های نوآورانه می کند. به تازگی شایعاتی مبنی بر ایجاد تراشه‌های LPDDR5X سامسونگ در پردازنده‌های جدید لونار لیک اینتل منتشر شده بود.این معامله می تواند برای هردو کمپانی پیشرفت های بزرگی را به همراه داشته باشد.

سامسونگ

اطلاعات مربوط به همکاری اینتل و سامسونگ

جدید ترین پردازنده های اینتل نسخه لونار لیک MX هستند که دارای تراشه های LPDDR5X خواهند بود. این اطلاعات نشان می دهد که پردازنده های جدید اینتل دارای حافظه داخلی خواهند بود، درست مانند پردازنده های سری M اپل. این تراشه ها دارای حافظه ۱۶ یا ۳۲ گیگابایتی هستند و ازنسخه LPDDR5X 8533 مگاهرتز سامسونگ استفاده می کنند. این حافظه های پویا که ابتدا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ معرفی شده‌اند، قبلاً برای استفاده با پلتفرم های موبایل اسنپدراگون از کوالکام به کار می رفتند.

استفاده از حافظه های پویا مزیت های زیادی دارد که شامل، افزایش عمر باتری و عملکرد و کاهش فضای مورد نیاز تراشه‌های لپ‌تاپ می‌شود. از سوی دیگر، این بدان معناست که حافظه رم در آینده مطابق با محدوده مک بوک و مک اپل قابل ارتقا نمی باشد. البته، هردو کمپانی از این معامله سود زیادی خواهند برد، زیرا انتظار می رود اینتل ده ها میلیون تراشه لونار لیک را در چند سال آینده عرضه کند.

سامسونگ

در نهایت، هدف از ارائه این پردازنده ها عملکرد نزدیک با اپل بود. اما برای رقابت پردازنده‌های اینتل با پردازنده‌های الیت ایکس اسنپدراگون که اخیراً معرفی شده‌اند، باید حاصل اصلی تراشه های اینتل کارآمدتر شوند. همچنین، با توجه به اینکه سری گلکسی بوک ۴ از پردازنده‌های متئور لیک سامسونگ استفاده می‌کردند، احتمالاً  گلکسی بوک ۵ از تراشه‌های لونار لیک اینتل به کار می گیرد که عمر باتری طولانی‌تری دارند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.