هشدار به عاشقان گوشت وحشی: خطرات پنهان در گوشت خرس!

هشدار به عاشقان گوشت وحشی: خطرات پنهان در گوشت خرس!

تو یه روز گرم تابستونی سال ۲۰۲۲،  یه خانواده ۹ نفره تو ایالت داکوتای جنوبی آمریکا جمع شدن که با هم غذا بخورن. غذای اصلی‌شون کباب خرس سیاه بود که یکی از اعضای خانواده چند هفته قبل تو یه شکار تو کانادا شکارش کرده بود.

گوشت رو طبق دستورالعمل راهنمای شکار تو کانادا، فریز کرده بودن. ولی وقتی بعد از برگشتن به آمریکا، گوشت رو آب کردن، پختن و سرو کردن، علاوه بر خرس، چیزای دیگه‌ای هم مهمون‌شون شدن.

چند روز بعد، کسایی که از کباب خورده بودن، مریضی‌ای شبیه آنفولانزا گرفتن. سه نفر از مهمونا علائم خفیفی داشتن که خود به خود خوب شدن. ولی سه نفر دیگه کارشون به بیمارستان کشید.

یه نفر از اعضای بدشانس خانواده، یه مرد ۲۹ ساله، چهار بار دنبال دکتر رفت و دو بار به خاطر تب، درد شدید عضلات، ورم دور چشم و بالا رفتن تعداد گلبول‌های سفید خون بستری شد. تو دفعه دوم که گیج و منگ از علائمش به دکتر مراجعه کرد، تازه فهمیدن که گوشت خرس خورده!

این خبر باعث شروع یه تحقیق جدید شد. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) نمونه‌ای از گوشت خرس فریز شده رو که هنوز پخته نشده بود، گرفت.

محقق‌ها با میکروسکوپ، لاروهای کرم‌های گرد رو دیدن که بعد از ۱۱۰ روز تو فریزر خانگی هنوز زنده بودن و تو گوشت خرس تکون می‌خوردن.

آزمایش ژنتیکی تایید کرد که این کرم‌ها، تریکینلا ناتیوا هستن. انگلی که خیلی در برابر سرما مقاومه و معمولا تو گراز وحشی، روباه، شیر دریایی و خرس پیدا میشه. یه نوع دیگه از تریکینلا هم می‌تونه خوک‌ها رو آلوده کنه.

تو آمریکای شمالی، خیلی کم پیش میاد که آدما این انگل رو بگیرن. تو آمریکا از سال ۲۰۱۰ به بعد، به طور میانگین هر سال فقط ۲۰ تا مورد از بیماری تریکینوز گزارش شده. شیوع این بیماری بین چند نفر آدم که با هم غذا خوردن، خیلی غیرمعموله.

چهار هفته بعد از شروع اولیه‌ی علائم، از هر شش نفری که بعد از مهمونی خانوادگی تو داکوتای جنوبی مریض شدن، تست تریکینوز گرفته شد. فقط تست دو نفر مثبت شد، ولی چهار نفر دیگه هم به خاطر مطابقت داشتن علائمشون با این بیماری و شرایط شیوعش، احتمالا مبتلا شدن.

محقق‌های CDC توضیح میدن که “تایید بیماری تو آزمایشگاه می‌تونه سخت باشه چون تو اوایل بیماری، تست آنتی‌بادی خیلی حساس نیست.”

هر سه نفری که بعد از خوردن گوشت خرس به بیمارستان رفتن، تحت درمان تریکینوز قرار گرفتن و بعدش خوب شدن.

جالبه که طبق تحقیقات CDC، از هشت نفری که تو مهمونی بودن، شش نفر فقط سبزیجات خوردن و اصلا از گوشت خرس نخوردن. کارشناسای CDC حدس می‌زنن که تو یه مرحله‌ای از پخت و پز، گوشت خرس باعث آلودگی سبزیجات شده.

تو گزارش CDC نوشته شده که “اولش گوشت رو به اشتباه نیم‌پز سرو کردن، چون رنگ گوشت تیره بود و تشخیص میزان پختگیش برای اعضای خانواده سخت بود. بعد از اینکه بعضی از اعضای خانواده شروع به خوردن گوشت کردن و فهمیدن اینکه گوشت نیم‌پخته‌ست، دوباره اون رو پختن و بعدش سر میز آوردن.”

ولی شاید دیگه برای پیشگیری دیر شده بود.

این داستان، هرچند عجیبه، اما یادآوری خوبیه برای همه کسایی که گوشت وحشی می‌خورن: با فریز کردن یا کباب کردن، همه انگل‌ها نمی‌میرن.

این هشدار به خصوص برای اونایی که تو مناطق شمالی ساسکاچوان زندگی می‌کنن و گوشت خرس وحشی می‌خورن، خیلی مهمه. این اولین باری نیست که خوردن گوشت خرس شکار‌شده تو آمریکای شمالی باعث انتقال T. nativa به آدما میشه.

تو سال ۲۰۰۰، گوشت خرس آلوده به این انگل، باعث مسمومیت پنج نفر از یه گروه ۷۸ نفره تو ساسکاچوان شمالی شد که گوشت رو با هم خورده بودن. تو اون زمان، مسئولین بهداشت عمومی حدس می‌زدن که ۱۹ نفر دیگه که از اون گوشت خورده بودن، احتمالا مبتلا شدن و ۲۸ نفر دیگه هم ممکنه تریکینوز داشته باشن.

خوشبختانه، تو آخرین پیگیری‌ها، علائم اکثر بیمارا به طور کامل برطرف شده بود، اما اگه این بیماری شدید باشه و درمان نشه، می‌تونه کشنده باشه.

آخرین گزارش CDC هشدار میده که “آدمایی که گوشت حیوانات وحشی رو می‌خورن، باید بدونن که تنها راه مطمئن برای کشتن انگل تریکینلا، پختن کامل گوشته و اینکه گوشت آلوده می‌تونه باعث آلودگی بقیه غذاها هم بشه.”

این یعنی اینکه دمای داخلی گوشت باید موقع پختن به بیشتر از ۷۴ درجه سانتی‌گراد (۱۶۵ درجه فارنهایت) برسه.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع sciencealert

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.